Raksts

Prieks par laikrakstu!


Datums:
27. februāris, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Šorīt lasu avīzes un klausos, kā aiz logiem ar lielu troksni ledus un sniegs ik pa brīdim no kaut kurienes krīt un nokrīt. Ceru, ka nevienam uz galvas.

Taču prieks šorīt par laikrakstu Diena, konkrēti par to, ka kolēģi avīzē ir pamanījuši, ka jaunākajā britu žurnāla The Economist numurā ir stāstīts arī par Latviju. Kolēģi par to tik ļoti ir sapriecājušies, ka žurnāla teiktais laikrakstā ir atreferēts ne vienu reizi, ne divas reizes … bet pat veselas trīs reizes! Ziņu lappusēs atzīmēts ir fakts kā tāds. Toties komentāru lapā The Economist teiktais parādās gan zem rubrikas “Spilgti citāti,” gan arī zem rubrikas “Ko raksta citi.” Lūk, kā tas citēts pirmajā gadījumā:

“Gan Grieķija, gan Latvija saņēmušas smagus sitienus, tomēr grieķi ir pieraduši pie labas dzīves, no kā tie nespēj šķirties. Savukārt latvieši ir apmierināti, vienkārši esot pasaules kartē.”

Un lūk, kā tas citēts otrā gadījumā (attālums starp to pirmo un to otro uz lappuses ir vien centimetros mērams):

“Gan Grieķija, gan Latvija saņēmušas smagus triecienus, taču Grieķi bija pieraduši pie labas dzīves, no kuras negrib labprātīgi šķirties. Latvieši turpretim ir laimīgi, kas var joprojām atrasties uz kartes.”

Jā, ar visu lielo “G” tautas nosaukumā un vārdiņa “ka” vietā “kas.”

Diez kas nav.

Toties patiess prieks ir par laikraksta saturu citā nozīmē. Pat man, kurš teātra lietās ir absolūts nespeciālists, fascinējoša bija Normunda Naumaņa intervija ar režisoru Kirilu Serebreņņikovu. Ar platu smaidu lasīju interviju ar operas dīvu Elīnu Garanču un priecājos par viņas neizmēramo veiksmi visā pasaulē. Balsī iesmieties lika anekdote par Dieva sarunu ar it kā pirmo sievieti pasaulē Ievu. Tāpat smējos par atbildi, kuru kāds nudien asprātīgs lasītājs devis uz jautājumu “Ko Ellai saka Viola Abramova?”

Un patiesi nopriecājos, ka uz laikraksta pēdējās lappuses ir pateikts, ka šodien Rīgā maksimālā temperatūra būs +5. Jo vakar uz tā paša laikraksta pēdējās lappuses bija pateikts, ka šodien Rīgā maksimālā temperatūra būs … mīnus pieci. Prieks, kur tu rodies?

Jauku visiem dienu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!