Raksts

Priecīgus Ziemassvētkus!


Datums:
25. decembris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labvakar, lasītāji!Priecīgus Jums visiem Ziemassvētkus. Ceru, ka zem eglītes ir atradies tas, ko vēlējāties iegūt. Pavadīju ļoti jauku svētvakaru ar radiem. Pusbrāļa kundze aprīlī gaida otru bērniņu, rādās, ka tas būs vēl viens puika. Pusmāsas dēls un mans krustdēls Gabriels ir omulīgs un gandrīz vienmēr priecīgs mazulītis. Dzimuma ziņā te ir kaut kas interesants. Manā paaudzē starp visiem brālēniem un māsīcām ir septiņas sievietes un divi vīrieši. Jaunākajā paaudzē proporcijas ir gluži pretējas -- pieci puikas un tikai viena meitene, turklāt abi "ieprecēto" radu bērni ir zēni un šķiet, arī nākamais tāds būs.

Ziemassvētku laikā bijis jādomā par laika apstākļiem. Priecē, ka pagājušajā nedēļā piedzīvotais aukstums ir rimis, taču tas ir radījis citu problēmu, proti — slidenas ietves, slidenus ceļus, un briesmīgu sniega radītu putru uz vai visiem ielu krustojumiem, vismaz Rīgas centrā, kurā uzturos es, tā tas ir bijis. Šī nu ir lieta, ar kuru Latvija nekādi netiek galā, un varētu padomāt, ka sniegs mūspusē ir tāda ļoti reta stihija. Katrā ziņā ar sniega tīrīšanu ir lielas klapatas, cita starpā tāpēc, ka krīzes apstākļu spiestas, pašvaldības daudzviet no tīrīšanas ir atteikušās vismaz daļēji, ja ne pavisam. Rīgas gadījumā jāsaka, ka ļoti daudz sniega varētu notīrīt un aizvākt ar to miljonu latu, kurus pašvaldība izdod tūrisma veicināšanas kampaņai. Ļoti gaidīšu redzēt, kādi tad bijuši šīs kampaņas rezultāti. Varbūt būs grūti konkrēti salīdzināt izmaksas ar ienākumiem, jo tie būs gan tieši gan netieši, bet tomēr.

Kristieši Ziemassvētkos atzīmē Jēzus dzimšanu pirms 2000 un vairāk gadiem. Jēzus centrālā vēsts bija tikai viena: Dzīvojiet saticīgi. Tas ir labs padoms Ziemassvētkos, un tas ir labs padoms jebkurā gada laikā. Pārāk daudz mūsu sabiedrībā ir nenovīdības, alkatības, greizsirdzības, negodīguma, netiesiskuma. Tuvojas jaunais, 2010. gads. Vēlēsim jaunu Saeimu. Bet vai labāku?

Jauku visiem atlikušo dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!