Raksts

Politisko starmešu gaismas laiks beidzies


Datums:
06. janvāris, 2016


Foto: Starving Artist

Tieši pirms gada oficiāli tika atklāta Latvijas prezidentūra ES Padomē. Kādi ir pirmie prezidentūras rezultātu vērtējumi? Atbildes meklē žurnāls „Latvijas intereses Eiropas Savienībā”.

2015.gada pēdējais žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” numurs pievēršas Latvijas prezidentūras ES Padomē izvērtējumam.

Eksperti sniedz ieskatu prezidentūras trīs prioritāšu īstenošanā – konkurētspējīga Eiropa, digitāla Eiropa un iesaistīta Eiropa, konkrēti, daloties ar detaļām un vērtējot:

• kā tika apspriests un pieņemts Eiropas Stratēģisko investīciju fonds, saukts arī par Junkera plānu, kurš uzskatāms par vienu no galvenajiem rīkiem ES konkurētspējas veicināšanai,

• kā ES dalībvalstis vienojās par Eiropas Enerģētikas savienības izveidi, definējot tās pamatprincipus un galvenos politiskos virzienus tālākajiem gadiem,

• kā notika darbs pie vienošanās par Vispārējo datu aizsardzības regulu, viesabonēšanas piemaksu atcelšanu un atvērta interneta noteikumu izstrādes,

• kādi ir Austrumu partnerības samita Rīgā rezultāti.

Šos rakstus papildina arī atskats uz nevalstisko organizāciju (NVO) ieguldījumu prezidentūrā – gan plānošanā, gan prezidentūras īstenošanā.

Piemēros minēta arī PROVIDUS iesaiste Latvijas prezidentūras ES padomē sekretariāta direktora atlasē, kā arī Eiropas kustības Latvijā un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai īstenotie pasākumi.

Žurnāla elektroniskā versija pieejama šeit (Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2015/3pdf). To izdod Latvijas Politologu biedrība, ar finansiālu atbalstu no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības Partnerības līdzekļiem.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!