Raksts

Politikas veidošanas rokasgrāmata


Datums:
16. maijs, 2016


Autori

Pārresoru koordinācijas centrs


Foto: Pārresoru koordinācijas centrs

Rokasgrāmata ikvienam, kas vēlas būt aktīvs un iesaistīties politikas veidošanā.

Pārresoru koordinācijas centrs izdevis rokasgrāmatu, kuras mērķis ir sniegt atbalstu politiķiem, valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošajiem, lai radītu vienotu izpratni par politikas veidošanas pamatprincipiem. Tā iecerēta arī kā palīgs ikvienam, kas vēlas būt aktīvs un iesaistīties politikas veidošanā.

Tajā atrodama informācija par politikas veidošanas procesu un
sniegti praktiski ierosinājumi, kā izveidot saziņu ar politikas veidotājiem un runāt par nozīmīgiem jautājumiem, kā arī dotas norādes, kur meklējama sīkāka informācija.

Autoru iecere ir piedāvāt vadlīnijas, kas kalpos kā palīglīdzeklis, lai orientētos starp daudzveidīgajiem politikas instrumentiem un dokumentiem valstī, kā arī sekmētu dažādos varas līmeņos pieņemto politiku saskaņotību.

Rokasgrāmata sniedz īsu un pārskatāmu ieskatu un praktiskus padomus plānošanas dokumentu sagatavošanā. Tā ietver informāciju par pilnu politikas veidošanas ciklu, sākot no īstermiņa līdz ilgtermiņa plānošanai, rezultatīvo rādītāju noteikšanai un politikas ietekmes izvērtēšanai.

Rokasgrāmata pieejama šeit.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!