Raksts

Piektdienas šovs jeb rakstnieces piedzīvojumi politiķu grāmatu svētkos


Datums:
01. augusts, 2002


Autori

Nora Ikstena


Vēl jau vasara, bet nemanāmi un klusi vēlos vakaros un agros rītos pie rūts jau grabina rudentiņis. Krītošo lapu vietā šogad būs skrejlapu birums. Viņi jau pulcējas baros, lai vēlētājiem noraidītu savas glābējdziesmas. Viņi jau sniedz savu palīdzīgo roku savam grūtdienīšu un grūtgalvīšu elektorātam. Viņi, lai Dievs nogrābstās, ķērušies pie Grāmatas (viņi apgalvo, ka šis vārds, tāpat kā citi viņiem svēti jēdzieni, piemēram, Latvija un Dievs, rakstāms ar lielo burtu...)

Kad pirms pusotra mēneša man piezvanīja žurnāliste Biruta Eglīte un aicināja tikties ar kādas lauku bibliotēkas lasītājiem, nudien nenojautu neko sliktu. Drīz sekoja otrs zvans — jā, tā būšot Ugāles bibliotēka 26.jūlijā, jā, un rakstnieki jau neesot nekādi naudīgie, tāpēc manas grāmatas Ugāles bibliotēkai varētu dāvināt «dažas politiskās partijas». «Nē, paldies,» bildu. «Labprāt tikšos ar Ugāles lasītājiem, bet savas grāmatas dāvināšu pati.»

Vēl kādu strēķi vēlāk jūlija Karogā izlasīju Valdas Vilītes rakstu Politiķi rīko grāmatu svētkus, kur Birutas Eglītes ideja bija visādi aprakstīta. Raksts noslēdzās ar patētisku rindu, ka «Grāmatas (protams, ar lielo burtu) klātbūtne apdzēsa laiku pa laikam uzšķiltu neiecietības, iedomības un šaursirdības dzirksti un radīja negaidīti mīļu kopābūšanas prieku.» Gandrīz jānotrauš asara, cik liels tomēr ir Grāmatas spēks — draudzīgā vienotībā saplūdīs politiķu un vēlētāju sirdis…


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!