Raksts

Personu dati kā prece


Datums:
26. novembris, 2002


Autori

Vladislavs Sorokins


"Diena", 25.11.2002.

Tiesības uz privāto dzīvi nevar uzskatīt par aizsargātām, kamēr sabiedrībā valda uzskats, ka tās var pārkāpt labu nodomu vārdā. Diemžēl to neizprata arī mediķi, kuru darbību regulē ne tikai likumi, bet arī profesionālais ētikas kodekss.

Oktobra sākumā epilepsijas slimnieki saņēma personīgas vēstules ar piezīmi «SO LESA informatīvā kampaņa SIA Millennium Marketing». Vēstules tekstā sabiedriskā organizācija Latvijas Epilepsijas slimnieku asociācija aicināja pacientus un viņu radiniekus zvanīt pa LESA informatīvo tālruni visu diennakti, solot katram konfidencialitāti. Taču LESA faktiski pārkāpusi savu solījumu jau no sākta gala, jo izmantoja slimnieku datus, ko nedrīkst izmantot trešā persona — ne privātfirma, ne sabiedriskā organizācija.

Piezvanot pa reklamēto numuru, kļuva skaidrs, ka pie tālruņa dežurē nevis LESA, bet SIA Infocentrs darbinieki, kas šeit strādā par maksu un pat nezina, kā tūlīt varētu sazināties ar LESA vadību, kuri noslēdza ar viņiem līgumu. Saskaņā ar Lursofta datiem Infocentrs nodarbojas ar mežniecību, nekustamo īpašumu, lopkopību, augkopību un citām ar medicīnu un personu datiem nesaistītām lietām.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!