Raksts

Pērciet Latvijas preci? Šoreiz nē! Antireklāma par airBaltic


Datums:
11. janvāris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labvakar, lasītāji!Šovasar tāpat kā katru vasaru, es uz divām nedēļām pazudīšu Amerikas virzienā, lai apciemotu māsas un citus radiniekus, kārtīgi atpūstos un sakrātu spēkus rudens sezonai. Šodien esmu iegādājies aviobiļeti, un par to ir šis stāsts, jo tas var kalpot kā brīdinājums vai ieteikums citiem, kuri izmanto Latvijas aviokompānijas airBaltic pakalpojumus vai "pakalpojumus".

Es katru gadu sakrāju santīmus un latus un uz Ameriku ceļoju biznesa klasē. airBaltic par šo biļeti šodien vēlējās saņemt 4396,28 eiro … un nesaņems. 4396,28 eiro ir 3096,09 lati. Naudu no manis tā vietā saņēma aviokompānija SAS, kura par TO PAŠU LIDOJUMU TAJĀ PAŠĀ LIDMAŠĪNĀ TAJĀ PAŠĀ DIENĀ UN TAJĀ PAŠĀ LAIKĀ iekasēja 1376,96 latus. Tātad — tikai 31 procentu no tās cenas, kuras vēlējās sadabūt airBaltic. Tāpēc iesaku visiem lasītājiem — kad gribēsit ceļot, aplūkojiet airBaltic mājas lapu un pēc tam aplūkojiet SAS mājaslapu (www.flysas.com). Ja trāpās viena no airBaltic biļetēm par kapeikām, tas protams nav tik būtiski, bet tajos gadījumos, kad liekas ka airBaltic pieprasītā cena ir, nu teiksim ne īpaši adekvāta, tad pietiekami bieži SAS acīmredzot var piedāvāt konkrēti lētāku alternatīvu.

Esmu ar airBaltic par šo lietu pāris reizes runājis. Reakcijas — nekādas. Un līdz ar to vienam Latvijas uzņēmumam un Latvijai kā tādai aiziet garām tomēr pakrietna naudas summiņa. Žēl, ka tā. Bet tas kārtējo reizi vienkārši apliecina mūsu valsts statusu banānu republikas kārtā, jo centīsimies tomēr neaizmirst, ka valstij minētajā aviokompānijā pieder vairākums… ja kas.

Jauku visiem atlikušo dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!