Raksts

Pelnīt šodien vai investēt rītdienā?


Datums:
09. novembris, 2014


Autori

Latvijas Darba devēju konfederācija


Foto: LDDK

Vai korporatīvā sociālā atbildība ir labdarība? Kā atrast līdzsvaru starp sabiedrisko labumu un biznesa interesēm - peļņu? Video un prezentācijas no 2014.gada 6.novembra LDDK rīkotās konferences.

Konferencē tika prezentēti vairāku pētījumu dati, kas apliecina, ka korporatīvā sociālā atbildība atmaksājas gan Latvijas uzņēmumiem, gan citu ES valstu biznesiem. Tāpat tika izcelti vairāku Latvijas uzņēmumu piemēri, un meklētas atbildes uz jautājumu, kā Latvijā redz korporatīvo sociālo atbildību – vai ir runa par ko vairāk kā likumu ievērošanu?

Vērtīgas mācības Latvijā topošajam korporatīvās sociālās atbildības rīcības plānam sniedza Somijas un Lielbritānijas piemēri, kur valdība bijusi virzītājspēks, lai stiprinātu uzņēmumu atbildību.

Tāpat Lielbritānijas piemērā tika ieskicēta nevalstisko organizāciju ietekme labāk parādīt ikviena uzņēmuma un indivīda saikni starp savām izvēlēm un problēmām citā pasaules malā, piemēram, pieprasot lētāku apģērbu, cilvēki atbalsta bērnu piespiedu nodarbināšanu, vai, veicinot mežu izciršanu Āfrikas valstīs, tiek veicināta arī Ebolas vīrusa izplatīšanās.

Konferences prezentācijas pieejamas LDDK mājas lapā.

Pirmās konferences daļas video: “Korporatīvās sociālās atbildības politikas izstrāde Latvijā”

Otrās konferences daļas video: “Tirgus attiecības – labā prakses atbildīgas uzņēmējdarbības vides veidošanā”


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!