Raksts

Pateicība Kalvītim. Par ko?!?!?!


Datums:
19. oktobris, 2008


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Nu, ko. Vakar noslēdzās "Tautas" partijas kongress. Jaunais priekšsēdētājs būs iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, par kuru ir jāsaka pirmkārt, ka tas nozīmē, ka partijas priekšsēdētājs, iespējams, nāks ar domām, kuras žurnālistiem ir kā sviestmaize, jo tās nereti ir tik savdabīgas, lai neteiktu no pieredzējuša politiķa negaidītas. Otrkārt, interesanti ka iekšlietu ministrs uzskata, ka viņam ir pietiekami daudz laika, lai arī vadītu partiju, jo pamatdarbs viņam tomēr nav no vienkāršākajiem. Lai viņam veicas.

Partija ievēlēja arī valdi un tā demonstrēja centralizēto pieeju, kāda tai vienmēr ir bijusi, neatkarīgi no tā, vai tās garīgais un finansiālais tēvs ir vai nav bijis pa tiešo un atklāti iesaistīts partijas procesos. Tika noraidīti visi reģionāli izvirzītie kandidāti, valdē darbosies trīs valdības ministri, viens valdības ministra biroja vadītājs, trīs Saeimas deputāti, divi Rīgas domes deputāti un minētā garīgā un finansiālā tēva dzīves biedre. Nu, lai tā būtu.

Bet man pats interesantākais kongresā bija cits notikums. Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis savā runā paziņoja, ka partija neesot pieteikami pateikusies savam aizejošajam priekšsēdētājam Aigaram Kalvītim, un tā rezultātā izcēlās, kā mēdza rakstīt stenogrammās, vētraini aplausi. Interesanti, par ko partijas aktīvisti “stabilitātes garantam” tik ļoti pateicās. Par to, ka būtībā vienpersoniski partijas reitingu nogrūda līdz zemākajam punktam, kādā tas jebkad atradies? Varbūt par to, ka ar savu trekno gāzi grīdā pieeju nodarīja milzīgu postu valsts tautsaimniecībai, kuru tagad tikai piedzīvojam? Iespējams jāsaka paldies par centieniem sagraut valsts drošības iekārtas? Par Krievijas gāzes monopola interešu pārstāvēšanu Latvijā? Par augstprātīgo pompozitāti, kura joprojām neļauj cilvēkam atzīt jebkuru no minētajām kļūdām? V.A. Krauklis vēl piebilda, ka tādu cilvēku Latvijā, kā Kalvītis, neesot daudz. Viņš teica, ka nevajagot viņus pazaudēt. Es teikšu, un nebūšu viens — paldies Dievam, ka viņu nav daudz, un Dievs dodi, ka no politikas viņi turēsies pavisam atstatu. Pats Everesta pieveicējs kongresā apgalvoja, ka nu viņš runājot kā privātpersona. Ja tas nozīmē, ka viņš taisās arī nolikt Saeimas deputāta mandātu — vēl jo labāk.

Jauku visiem atlikušo dienu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!