Raksts

Pārvērtējot vadonismu Latvijā


Vai 15. maija apvērsums bija likumsakarīgs? Cik pamatotas ir cilvēku atmiņas par K. Ulmaņa laika ekonomisko uzplaukumu? Vai tiešām režīms bija „maigs”? Vai Vadonim varam pārmest kolaborāciju ar padomju okupācijas režīmu?

Sadarbībā ar LU Open Minded publicējam kursu “Pārvērtējot vadonismu Latvijā: Kārlis Ulmanis vēsturē, kultūrā un atmiņā.

Kursa mērķis ir ieskicēt tos virzienus un atziņas, kas ir jaunākie Latvijas pagātnes pētniecībā, kas mēģina rast atbildes uz uzstādītajiem jautājumiem, vai rada jaunus jautājumus par K. Ulmaņa 15 maija Latviju.

Kursu sastādījis Dr.hist. Kaspars Zellis.

Lekciju publicēšana portālā politika.lv nodrošināta projekta “PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Lekciju apraksti un literatūra


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!