Raksts

Parlamentam vajadzīgs ētikas kodekss


Datums:
13. maijs, 2003


Autori

Ainars Latkovskis


Diena, 10.05.2003.

Šodien Latvijas sabiedrības viedoklis par politiķu morālo stāju ir ne pārāk glaimojošs. Skaidrs kā diena, ka viņi visi «tur augšā» ir nepelnītus labumus pārēdusies liekēžu saujiņa, kas nekaunas baudīt par nodokļu maksātāju naudu sarūpētas privilēģijas, nospļaujoties uz tautu no saviem korumpētajiem augstumiem. Citiem vārdiem, politiķu tautā iemantotais cieņas un uzticības līmenis pašreiz ir katastrofāli zems.

Tas izraisa bažas par tālāku nākotni, jo šis ir laiks, kad Latvija pievienojas NATO un Eiropas Savienībai. Valstij ir grūti apliecināt savu piederību Rietumu demokrātijai, ja politiskajā elitē pēdējos desmit gadus ir valdījis morāls nihilisms, bet sabiedrība netic saviem vēlētajiem priekšstāvjiem. Jo valstij šī piederība ir jāapliecina ne vien ar pietiekamu finansējumu armijai, slimnīcām un cietumiem, bet arī ar vērtībām. Patiesībā vērtības ir tas stingrais pamats, uz kura jebkura valsts materializē savu nākotni.

Vērtības nerodas no zila gaisa. Tās veidojas laika gaitā, rūpīgi kopjot. Tomēr morālās vērtības, ko redzam pēcokupācijas Latvijas politikas vidē, atgādina nolaistu vijolīšu dobi, kurā lekni sazēlušas usnes un balandas, bet cauri žņaudzošajai vārpatai var matīt nīkulīgu kultūraugu paliekas, ko kāds savulaik mēģinājis tur iedēstīt.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!