Raksts

Par Stokholmu, baumām un bezcerīgām kustībām — pārdomas trešdienā


Datums:
19. novembris, 2008


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Pirms maza brītiņa atgriezos no Stokholmas. Tur 18. novembra atzīmēšana bija ļoti jauka. Biju mazliet pārsteigts par ieradušos cilvēku skaitu -- viņu bija ļoti daudz, gan baznīcā, gan arī pēc tam svētku sarīkojumā. Paldies organizētājiem par ielūgumu. Runāja Latvijas vēstniece Zviedrijā Elita Kuzma, runāju es. Tika paziņoti Pasaules brīvo latviešu apvienības un Latviešu kultūras fonda balvu saņēmēji. Noskatījāmies Valsts prezidenta uzrunu (piezīme Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem - viņam ir jāiemācās, kā lietot Teleprompteru, jo patlaban tas labi neizskatās). Pēc pārtraukuma, kurā tika pasniegti pīrāgi un Rīgas "šampanietis" (man kaut kā likās, ka pēc tam, kad iestājāmies Eiropas savienībā, šo šķirdrumu saukt par šampanieti būs aizliegts, bet laikam ne), dziedāja vienmēr lieliskā Ieva Akurātere are grupu Lidojošais paklājs. Drīzumā būs jauns albūms, Stokholmā tas tika prezentēts. Grupā ir ne vien Ieva, bet arī tautas dziesmu meistare Zane Šmite, vienkārši elpu aizraujoši talantīgā ģitāriste Ilze Grunte, un Ievas Akurateres dēls Matīss. Vārdu sakot, vakars bija izdevies. Saku vēlreiz paldies tā organizētājiem.

***

Mājās pārbraucot ziņu lapās pāris lietas krita acīs. Pirmkārt, vēsts, ka it kā ir aizturēti ļaudis, kuri ir izplatījuši baumas par lata devalvāciju. Tā nu reiz ir lieta, kuru es absolūti nesaprotu. Kāda velna pēc baumu izplatīšana par jebkuru tematu būtu sodāma lieta?! Šīs lietas pamatā acīmredzot ir pārliecība, ka Latvijas iedzīvotāji ir viens riktīgi liels aunu bars. Pietiks ar to, ka kāds pačukstēs ausī, ka tiks devalvēts lats, un sākies kaut kāda milzīga panika. Lai rīkojas valdība tā, lai cilvēkiem nebūtu iemesla tā kaut kam ticēt, un nebūs arī baumas. Diemžēl valdība tā nemēdz rīkoties, bet tur tā pati ir vainīga.

***

Ziņots, ka ļaužu grupiņa, kuru sevi kādreiz sauca par Eiroskeptiķiem tagad saukšoties Rīcības partija. Ņemot vērā to, ka šie ir ļautiņi, kuri acīmredzot turpina uzskatīt, ka Latvijai Eiropas nauda nav vajadzīga, var droši prognozēt, ka vārda nosaukums nepacels viņus no null-komma-nullpatdsmit procentu atbalsta, kāds ir patlaban, un labi vien ir. Latvijā ir arī pietiekami aptaurēti ļaudis, kuri domā, ka arī NATO Latvijai nevajadzētu būt. Arī viņiem neviens īpaši uzmanību nepievērš. Un labi, ka tā.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!