Raksts

Par šodienas notikumiem politikā


Datums:
20. februāris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!"Tautas" partijas un Lemberga biznesa projekta demaršs laikam nav nekāds pārsteigums, jo gluži apdulluši visi minēto partiju ļaudis nav, un skaidri var saprast, ka Godmaņa valdībai tomēr ir laiks pazust no skatuves un ieiet vēstures mēslainē, kurai tā vieta garantēta. Jau daudzas nedēļas turpinās valdošās bandas agonija, un nu varbūt tai tiks pielikts punkts.

Taču nebūt nav skaidrs, kas notiks tālāk. Cik var spriest, “Tautas” partija jau uzskata, ka tai garantēti tiks piedāvāts premjera krēsls, minēti kā iespējamie kandidāti ir Edgars Zalāns un Māris Riekstiņš. Pirmais ir attīstījies kopš dienām, kad oranžie pirmo reizi centās viņu izvirzīt par premjerministra kandidātu, nav pēdējā laikā no viņa dzirdēta tāda muldēšana, kāda bija toreiz, taču vienalga nav skaidrs, vai viņam ir nepieciešamā pieredze un zināšanas. Otrs ir tipisks “Tautas” partijas eksemplārs tādā nozīmē, ka viņam pieder celtne, kura ir ļoti apšaubāma rakstura un kuru viņš, brašulis tāds, ir paslēpis aiz sievas muguras. Bet vēl vairāk, kāpēc TP vispār būtu pat mazākās tiesības uz valdības vadīšanu, ja tā bija pie teikšanas tad, kad valsts iebrauca visdziļākajās auzās?

Sarosījies ir arī Jaunais laiks ar domu, ka nākamo valdību vajag veidot visām Saeimas partijām vienkopus izņemot PCTVL. Tātad — kopā ar tām partijām, kuras līdz šim ir veidojušas politisko “eliti”, gandrīz sagrāvušas valsts tautsaimniecību, pilnībā demonstrējušas atteikšanos no jebkāda veida morāles un ētikas, un piedevām vēl ir nodrošinājušas “savējo” būšanu visās iespējamās jomās. Ak, jā — un vēl kopā ar partiju, kuras vienā galā ir Rubiks ar savu neizsmeļamo sapni par komunisma celšanu. Tā nu būtu viena lieliska kompānija, un tīri jābrīnās, vai JL tiešām nebaidās no reakcijas, kādu čupošanās ar visiem šiem radījumiem varētu radīt tās atbalstītājos.

Vēl ir arī jautājums par to, vai gadījumā TP šo lietu neuzskata par manevru, kurš liks Valsts prezidentam atteikties no Saeimas atlaišanas. Laikā, kad nav valdības, Saeimu atlaist diez vai varētu, jo tad būtu neskaidrs, kas paliek pie teikšanas valsts izpildvarā. Satversmē par to nav nekas pateikts — Saeima paliktu uz vietas līdz nākamās sanākšanai, bet vai tāda Saeima būtu spējīga izveidot rīcībspējīgu valdību, zinot, ka tuvojas ārkārtas vēlēšanas? Diez vai. Gaidīsim tālākos notikumus.

Jauku visiem atlikušo dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!