Raksts

Par savdabīgo TP, divkosīgo Muižnieci un valsts glābšanu — pārdomas ceturtdienā


Datums:
05. februāris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Interesanta gan ir mūsu "Tautas" partija, kura vakar būtībā vienlaikus pateica, ka pašreizējā valdība ir saglabājama, bet no pašreizējās valdības ir jāatsakās. Paziņojums, ka gadījumā, ja Ministru prezidents nesāks aktīvi domāt par valdības pārkārtošanu, jaunu valdību sāks veidot tieši "Tautas" partija, būtu gana komisks, ja tas patiesībā nebūtu visnotaļ atbaidošs.

Jo “Tautas” partijas deklarētais princips ir, ka partijas kandidāts premjerministra amatam ir partijas vadītājs. Protams, no šī principa bija jāatkāpjas tad, kad partijas vadītājs premjerministra amatā izrādījās gaužām nederīgs esam, un tad partija uz rezerves soliņa atrada “mirdzošo actiņu” īpašnieku Zalānu, kuram, kā izrādījās, ārpus mirdzošajām actiņām arī nekādu īpašu kvalifikāciju nebija. Taču tagad partijai ir jauns līderis. Protams, tas būtu uzjautrinoši, ja mums būtu valdības vadītājs, kurš regulāri cieš no verbālas caurejas. Tas būtu ar daudz lielāku ietekmi, ja veselu tautu par cūkām nosauktu valsts trešā augstākā amatpersona, ne tikai viens ministriņš. Taču ir un paliek fakts, ka tieši “Tautas” partija ir vistiešāk vainīga pie kraha, kādā Latvija patlaban atrodas, un, ja nu reiz ir partija, kura ir pelnījusi padzīšanu, tā ir tā. Nelaime, protams, ir tāda, ka arī citur valdošajā “elitē” neko labāku negaidīt. Naftas projekts, cik var spriest, joprojām par savu “premjerministra kandidātu” uzskata Puzes ķeizariņu. Šlesera biznesa projektam premjerministra portfelis pieder jau tagad. Tēvzemiešiem Saeimā ir tikai piecas balsis. Un, ja arī opozīcija varbūt varētu piedāvāt kādu, kas ir jēdzīgāks, diez vai tā vēlas uzņemties atbildību par situāciju, kuru ir radījusi valdošā banda ar tās nebeidzamo un kretinisko pašpārliecinātību un “savējo” bīdīšanu visos iespējamos virzienos.

Piemērs. Valdošās kliķes viens no divkosīgākajiem eksemplāriem Vineta Muižniece. Komisija viņas bīdītajai domai, ka Saeimai vajadzētu dot tiesības atlaist pašai sevi, pateica nē. Bet tas, lūk, netraucē lielo juridsko lietpratēju Muižnieci. Viņa uzstāj, ka komisijas “nē” nenozīmē, ka pati Saeima nevar vēl pateikt “jā.” Tā ir tā pati Muižniece, kura jau ļoti sen ir darījusi visu iespējamo, lai noraktu opozīcijas un Valsts prezidenta iesniegtos Satversmes grozījumus, pēdējo gadījumā viņa ir paziņojusi, ka Saeimas Kārtības rullis neļaušot tos apsvērt jelkādā operatīvā veidā. Taču pati savas interešu grupas veidotos pārkārtojumus viņa ir gatava grūst uz priekšu pilnīgi neskatoties ne uz Kārtības rulli, ne uz ko citu. Citiem vārdiem sakot, kā jau vienmēr — “savējie” uz priekšu, pārējie ejiet bekot.

Kur meklējams glābiņš? Jau labu laiku portālā www.glabvalsti.lv notiek balsošana par ļaudīm, kuri varētu uzņemties, tā tur teikts, “potenciālo valsts vadību.” Kritēriji: Izvirzītajai personai jābūt īstai, dzīvai un ar Latvijas pilsonību. Balsojuma galvgalī ar 5279 balsīm patlaban ir Vaira Vīķe-Freiberga, bet zemgalī, ar divām balsīm, ir “dižģimeņu” aktīvists Marģers Martinsons un vismaz man nezināmas personas Pēteris Leičmanis un Jānis Teivāns-Treinovskis. Tai 621 personai, kura ir balsojusi par mani, vēlos teikt, ka mani politikā neredzēt, jo es nudien nebūtu labs deputāts, bet paldies. Interesanti, ka minētajā lapā ir balsojuši tik daudz cilvēku. Tiesa, tur šķiet minēti vai visi Latvijas sabiedrībā redzamie cilvēki pēc kārtas, tajā skaitā, piemēram, tusiņu karaliene Anete Sončika. Iespējams, viņai ir ļoti daudz labu domu par to, kā sakārtot valsti, bet vismaz pagaidām neesam tās dzirdējuši. Taču kopumā uzmundrina, ka sabiedrība ir gatava diskutēt pārmaiņas, ja arī par ne īpaši lielām pārmaiņām acīmredzot domā tie ļaudis, kuri iepriekšminēto Puzes ķeizariņu balsojumā ir izvirzījuši ceturtajā vietā. Vēl mazāk par tām domā daudz, daudz mazākais skaits cilvēku, kuri “glābēja” lomā saskata Kalvīti vai Šleseru. Paldies lapas www.glabvalsti.lv veidotājiem. Nu atliek redzēt, cik daudzi no paģērētajiem glābējiem patiešām būtu gatavi atteikties no tā, ko viņi dara patlaban, un iet politikā. Ļoti daudz balsu cita starpā ir ieguvuši kolēģi Zanders un Domburs…

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!