Raksts

Par šautenēm, korumpētām partijām un Patrīciju Kāsu — pārdomas ceturdienā


Datums:
05. marts, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Jautājumā par to, ka Vinetam Veldrem par panākumiem Latvijas labā aizejošais ministru prezidents Ivars Godmanis ir nolēmis piešķirt šauteni, mani patiesībā mazāk interesē tas, ka Veldre amatā bija tik nekompetents, nejēdzīgs un nevienam nevajadzīgs, ka apdāvināšanās nudien atstāj nenopietnu iespaidu.

Vairāk mani interesē šī pārsteidzoši “mačo” būšana ar šaujamieroču dāvināšanu. Šādam ierocim tomēr ir un var būt tikai viens mērķis — ievainot vai nogalināt dzīvu būtni. Jā, protams, var šaut arī uz papīra cilvēciņiem, bet tas jau nenotiek estētisku vajadzību apmierināšanai. Savu lomu laikam spēlē arī medīšana, bet, pirmkārt, man vienmēr licies, ka tas būtu godīgs process tikai tādā gadījumā, ja arī stirniņām un zaķīšiem dotu stroķus un ļautu šaut pretī, un otrkārt, diez vai Veldre ar savu jauno deviņu milimetru pistoli dosies pakaļ lācim vai mežacūkai. Nezinu, nezinu, vai pareizākais signāls, kādu valsts var sūtīt saviem pilsoņiem, ir doma, ka par labi padarītu darbu (protams, tas neattiecas uz Veldri, bet tomēr) balvā ir saņemams nāvējošs ierocis. Nudien nezinu.

***

BNS publicējusi interesantu aptauju, kurā Latvijas ļaudis aptaujāti par to, kura ir viskorumpētākā no mūsu politiskajām partijām. Interesanta tā ir tāpēc, ka, nebūt ne pārsteidzošā kārtā, pirmā vietā ir “Tautas” partija, bet otrā — “Jaunais laiks.” Ja TP gadījumā ir visai nepārprotami skaidri redzams, ka atsevišķos gadījumos konkrēti lēmumi tiek pieņemti atsevišķu un pietiekami konkrētu personu interesēs, tad kur korumpētība meklējama JL, kurš tomēr visilgāk politikā ir atradies opozīcijā? “Rēzeknes burtnīciņu” lieta, par kuru nevar beigt vārīties Atkarīgā, lai arī tiesa jau ļoti sen ir pateikusi, ka tur nozieguma nebija? Un vēl vairāk, kā JL var šajā aptaujā būt priekšā zaļajiem zemniekiem, kuri sava suteniera glābšanai pat mēģinājuši legalizēt naudas atmazgāšanu?! Taču arī šeit ir visai briesmīgāks faktors — aptaujā ļaudīm tika jautāts arī, par kuru partiju viņi būtu gatavi balsot. Pētnieki ziņo, ka ne īpaši daudzi atzina, ka vēlreiz gribētu balsot par “Tautas” partiju, bet viņu starpā bija arī viens bariņš to, kuri partiju uzskata par vienu no korumpētākajām. Un te nu jāatgriežas pie kaut kā tāda, ko esmu rakstījis pietiekami bieži — korupcija Latvijā nekur nepazudīs, kamēr sabiedrība pret to saglabās iecietību. Nopietnās valstīs korumpēti politikāņi tiek padzīti ar vislielāko mietu. Pie mums un Itālijā viņi tiek celti godā. Marasms.

***

Un pēdīgi, šodien Dienā kāds M. Rudzītis lasītāja vēstulē baras par to, ka Intars Busulis Maksavā “nedziedās dziesmu, par kuru cilvēki balsoja. Tā būs cita dziesma, parodija — krievu valodā.” Pirmkārt, Intars Busulis ir viens no Latvijas profesionālākajiem dziedātājiem un, ja dziesma “Probka” būs “parodija,” tad tas tā arī būs domāts. Bet otrkārt, saucu atmiņā 2004. gada Eirovīziju, kura notika Stambulā. Pirms tam Latvijas Televīzija demonstrēja Zviedrijas Eirodziesmas finālu, kurā uzvarēja meitene vārdā Lēna Filipsone. Pēc uzvaras es viņai pajautāju, vai arī Stambulā viņa savu dziesmu dziedās zviedru valodā. Viņa uz mani tā dīvaini paskatījās un atbildēja, “Nē, es protams dziedāšu angļu valodā.” Stambulā viņa ar dziesmu “It Hurts” saņēma dalītu piekto vietu un 170 punktus. Eirovīzija ir konkurss, katrs dara to, kas viņaprāt ir nepieciešams. Kā rakstīju iepriekš, krievu valodu tomēr pasaulē prot lielāks iedzīvotāju skaits, nekā latviešu. Lai Intaram veicas. Un, starp citu, šur tur presē parādījies apgalvojums, ka arī lieliskā Patrīcija Kāsa Maskavā dziedāšot krievu valodā. Viņas dziesma saucas “Et S’il Fallait le Faire,” tā, manuprāt, tomēr nav krievu valoda.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!