Raksts

Par “Rīcības programmu pamatnostādnēm komunikācijai ar sabiedrību Eiropas Savienības jautājumos 2007. – 2011. gadam”, projekta 6.variantu


Datums:
10. oktobris, 2006


Rīgā, 2006.gada 10.oktobrī,  

Eiropas Savienības informācijas aģentūrai

 

Par “Rīcības programmu pamatnostādnēm komunikācijai ar sabiedrību Eiropas Savienības jautājumos 2007. – 2011. gadam”, projekta 6.variantu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS ir iepazinies ar “Rīcības plānu pamatnostādņu komunikācijai ar sabiedrību Eiropas Savienības jautājumos 2007.-2011.gadam” (6.variantu) un apsveic faktu, ka rīcības plāns papildināts ar būtiskām tēmām, piemēram, informēšanu par ES paplašināšanos, konstitūciju un vērtībām, kā arī ES tematiku izglītības tematikā (studentu mobilitāte, apmaiņas programmas).

PROVIDUS vēl vērš uzmanību uz sekojošajiem punktiem:  

  1. PROVIDUS pozitīvi vērtē ideju, ka ik pusgadu Latvijas valdība nāktu klajā ar ziņojumu par paveikto iepriekšējās ES prezidentūras laikā, iecerēto rīcību turpmākās ES prezidentūras laikā, kā arī valdības prioritātēm, ja šādu ziņojumu mērķis būtu gan valdības atskaitīšanās par padarīto ES jautājumos, gan saites starp nacionālo politiku un ES procesiem pastiprināšana.
  2. PROVIDUS aicina papildināt Eiropas Civiltiesību dienas organizēšanas sadaļu ar konkrētākiem informēšanas veidiem, produktiem un cerētajiem rezultātiem.
  3. Sadaļā “Latvijas prioritātes ES” PROVIDUS aicina mainīt formulējumu no “informēšanas par ES atbalstu” dažādām programmām, tā vietā uzsverot iespējas, kuras pašiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāizmanto, kā arī jau sasniegtos rezultātus ar ES fondu palīdzību. Arī citos rīcības plāna punktos būtu jāizvairās no stereotipa “ES kā slaucama govs” kultivēšanas, informējot iedzīvotājus par Latvijā iztērētajiem ES līdzekļiem. Arī šajā sadaļā daudzviet trūkst paskaidrojumi par konkrētiem informēšanas veidiem, produktiem un rezultātiem, kā arī mērķauditorijām.
  4. PROVIDUS aicina papildināt un konkretizēt pasākumu plānu apakšsadaļai “nodrošināt legālajiem imigrantiem un bēgļiem, kā arī trešo valstu pilsoņiem un bezvalstniekiem pieeju integrācijas procesam, valsts integrācijas programmām un citām aktivitātēm (saskaņā ar direktīvā 2004/83/EP noteiktajām prasībām)”. Tas pats attiecas uz sadaļu “sabiedrības informēšana par būtiskākajiem notikumiem ES PHARE un Pārejas programmas līdzfinansēto projektu ietvaros” un “informēšana par kopējas ieinteresētības pasākumiem zivsaimniecības attīstībā”.
  5. PROVIDUS apsveic domu uzlabot sociālo partneru un NVO iesaistes mehānismus ES lietu koordinācijas normatīvajos dokumentos, uzsverot, ka šim procesam ir jābūt caurskatāmam un gan sociālajiem partneriem, gan NVO ir jābūt laicīgi pieejamai informācijai kvalitatīvai sadarbībai ar valsts institūcijām.
  6. PROVIDUS aicina rīcības plānā iekļaut arī seminārus par rokasgrāmatām, piemēram, “Sabiedrības iesaiste ES lēmumu pieņemšanā”, kas padziļinātu iedzīvotāju zināšanas par ES procesiem un motivētu viņus iesaistīties tajos. 

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!