Raksts

Par Puzes ķeizara popularitātes kritienu – varbūt


Datums:
20. aprīlis, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Laikam jebkurā vietā un jebkurā laikā diktatūras vai šķietamas diktatūras apspiesti ļaudis sāk nākt pie veselā saprāta. Tā patlaban tas notiek Ventspilī, kur, izrādās, Puzes ķeizariņš vairs nav pats populārākais no pašvaldības politiķiem un politikāņiem.

Tagad tas ir Ventspils domes priekšsēdētājā vietnieks, lai arī viņš, tāpat kā Puzes ķeizariņš, nāk no politiskās organizācijas “Latvijai un Ventspilij.” Jautāti par to, kurus ļaudis viņi labprāt pēc jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām gribētu redzēt domē, tikai 59 procenti ventspilnieku minēja Lembergu. Ļoti, ļoti gribas cerēt, ka pilnīgi neatkarīgi no tā, kas Ventspilī ir noticis laikā, kopš kādreizējais kompartijas vadonis pārkvalificējās par mūslaiku mēru, ļaudis tomēr sāk apjēgt, cik bezjēdzīgi ir turpināt atbalstīt tik ļoti, ļoti kompromitētu cilvēku. Tas, ka ļaudis tajā pusē ir gatavi ignorēt ļoti nopietnās apsūdzības, kādas pret viņu elku izvirzītas, liecina par kaut ko līdzīgu Stokholmas sindromam. Ventspils nav vienīgā vieta, kurā tādas lietas notiek, arī citur Latvijā atkārtoti tiek ievēlēti politikāņi, kurus sakarīga pilsoniskā sabiedrība labāk grib redzēt aizejam tālu, tālu prom. Bet personības kults tomēr visspilgtāk ir bijis redzams tieši ostas pilsētā, Ventspilī. Arī tie, kuri priecājas, cik pilsēta ir sakopta (varētu padomāt, ka pats Puzes ķeizariņš ir staigājis ar lāpstu, pindzelēm un špakteli), varbūt sākt saprast, cik ļoti pilsētas labo vārdu grauj tās patlaban vairs tikai nosacītais vadonis. Varbūt viņi tomēr pārdomā, kā tas nākas, ka pašvaldības vadītājs ir kļuvis tik stāvus bagāts. Varbūt arī viņiem ir neērti tas, ka naudu rausošie uzņēmumi viņu pilsētā bieži vien ir paslēpti aiz neskaitāmām ofšoru ķēdēm. Varbūt viņi nevēlas līderi, pret kuru kriminālizmeklēšana izvērsta ne vien Latvijā, bet arī plašākajā Eiropā. Varbūt viņi arī brīnās par sava bosa veselības problēmām, ja redz, ka kakla aprīkojums viņam, pirmkārt, reizēm ir un reizēm nav un otrkārt, ļauj brīvi kustināt galvu. Varbūt arī viņiem ir kauns par klaunādi, kādu pietiekami bieži Puzes ķeizariņš cenšas uzrīkot. Un varbūt arī viņi saprot, ka arī Ventspilī politika var būt atklāta un godīga. Varbūt.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!