Raksts

Par politikāņiem un vāverēm — pārdomas sestdienā


Datums:
13. decembris, 2008


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji! Sveicu sestdienā pirms trešās Adventes. Mani paziņas, kuri strādā mazumtirdzniecības sektorā, kā teikts Bībelē, gaudo un zobus šņakstina, nav šogad labs gads, nu nav.

Kārtējais “paldies” tiem, kuri mums sarīkoja divarpus reibinošus treknos gadus un tagad, kad sile ir pavisam sasista, izliekas, ka nekas tāds nemaz nav noticis. Kad bija pēdējā reize, kad publiski dzirdējām kaut ko sakām šī balagāna galveno autoru? Laikam pārāk aizņemts ar kalnā rāpšanos un Latvijas gazpromizāciju. Viņa partijas biedrs, televīzijas Bloomberg gada varonis, lai arī cik tas liktos mazticami, nupat grasās atvaļinājumā doties, it kā viss tagad būtu sakārtots un problēmu vairs nav. Cits partijas biedrs, allaž intriģējošais iekšlietu ministrs, par partijas biedru, kurš ir nolēmis, ka “Tautas” partijā atrasties vairs nav jēgas, ir teicis, ka patiesībā cilvēks politikā ir nācis pavisam citu iemeslu dēļ un “tie, kas viņu pazīst, sapratīs.” Cik jauki, ka tenku lapu filozofija ir ienākusi arī lielajā politikā.

Bet ko ta’ daudz brīvdienās gausties? Man vispār šodien ir darbi darāmi, vakarā sen neredzēts draugs nāks ciemos, rītvakar ļoti laba draudzene, kura ir pārcēlusies uz dzīvi Londonā, nāks ciemos. Gaišas domas. Un tāpēc šodien atkal pāris bilžu. Pirmajā bildē redzamas divas Āfrikas vāveres, kuras acīmredzot kaut ko nav pratušas sadalīt. Ja kādam tas atmiņā sauc ķīniešu filmu par pieplakušo tīģeri un paslēpto pūķi, tad tā tas arī varētu būt. Otrā bildē, manuprāt, ir abu vāveru draugi, kuri ir likuši likmes par to, kurš uzvarēs.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!