Raksts

Par patīkamu naivumu politikā


Datums:
12. novembris, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Vienā nozīmē nudien priecē Raivis Dzintars un viņa "vislatvieši." Patiesi patīkami naivi ir šie bāleliņi (un viena māsa), kuri ir iekļuvuši lielās politikas dīķī. Raugi, nebūt viņi nav apmierināti ar to, kā lietas dara mūsu nabu kasošā politiskā "elite." Jau pirms vēlēšanām vislatvieši sašūmējās par to, cik nesmuki "tēvzemietis" Emīls Jakrins izdarījās ar Latvijas televīzijas Ziņu nodaļas vadītāju Mareku Gailīti.

Pateica, ka par E. Jakrina pārstāvēto Satiksmes ministriju turpmāk vajagot tikai pozitīvus sižetus demonstrēt, citādi radīsies nepatikšanas M. Gailīša sievai, kura arī strādā valsts pārvaldes struktūrās. Vislatvieši pateica, ka viņu atbalstītājiem par cilvēku nevajag balsot, un raugi, raugi, Vidzemē cilvēks no 2. vietas sarakstā noslīdēja visu ceļu līdz pēdējai 30. vietai ar 4650 svītrojumiem. Nu Dzintars & Co. nav mierā ar to, ka savā pašā pēdējā darba dienā aizejošais tēvzemiešus pārstāvošais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards Jakrinu iebīdīja labi apmaksātā darbā Ceļu satiksmes drošības direkcijas vadībā. Vislatvieši aicinājuši Jakrinu no nacionālās apvienības izslēgt. (Starp citu, arī Gerhardu vēlētāji sodīja — Zemgales apgabalā nobīdīja no 2. līdz 13. vietai.)

Jādomā, ka pašam Jakrinam tas ir pilnīgi pie vienas kājas, vai viņu izslēgs vai neizslēgs. Darbs iegūts atbilstoši politiskās “elites” principiem (piedevām, ne gluži “šofera dēla” līmenī — pirms doties uz CSDD, cilvēks bijis Satiksmes ministrijas biroja vadītājs, nebūs nu tā, ka drēbi nepazīst nemaz). Taču te visskaidrāk ir redzama atšķirība starp veco un jauno politiku jaunajā 10. Saeimā. Vecā politika uzskata, ka morāle un ētika ir pilnīgi amorfi jēdzieni. Ja kaut kas nav konkrēti aizliegts, tad acīmredzot tā var darīt. (Atsevišķos gadījumos vecā politika, tajā skaitā viens no vecās politikas pārstāvjiem, kurš kopš tam ir pārkvalificējies par vislatvieti, uzskata, ka tā var darīt arī tad, ja attiecīgā lieta tomēr ir konkrēti aizliegta.) Jaunā politika tomēr padomā arī par to jautājumu, kuru, skatoties no malas, esmu aicinājis politikāņus pašiem sev uzdot jau ļoti, ļoti sen: Kā tas izskatīsies? Paldies vislatviešiem par to, ka viņi nav ar mieru pieņemt domu, ka “visi dara tā.”

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!