Raksts

Par MK noteikumu projektu „Kārtība, kādā struktūrfondu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina struktūrfondu uzraudzību un izvērtēšanu”


Datums:
03. maijs, 2006


2006. gada 3. maijā

Finanšu ministrijai

 

Par MK noteikumu projektu „Kārtība, kādā struktūrfondu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina struktūrfondu uzraudzību un izvērtēšanu”


Sabiedriskās politikas centrs Providus ir iepazinies ar MK noteikumu projektu „Kārtība kādā struktūrfondu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina struktūrfondu uzraudzību un izvērtēšanu” un izsaka sekojošus iebildumus un priekšlikumus:

1. Papildināt MK noteikumu projektu ar jaunu punktu sekojošā redakcijā:

„Vadošās iestādes pienākums ir koordinēt un vadīt regulārus SF uzraudzības un izvērtēšanas pasākumus, lai nodrošinātu SF ieviešanas efektivitātes paaugstināšanu.” 
 

2. Papildināt MK noteikumu projektu ar jaunu punktu sekojošā redakcijā:

„Vadošā iestāde, balstoties uz pirmā līmeņa starpniekinstitūciju un otrā līmeņa starpniekinstitūciju ziņojumos minētajām SF ieviešanas gaitā konstatētajām problēmām (1. un 2. pielikums), kā arī baltoties uz saņemtajiem iesniegumiem, sūdzībām un priekšlikumiem, koordinē konstatēto problēmu izvērtēšanas un analīzes pasākumus, vada izstrādāto priekšlikumu problēmu novēršanai saskaņošanas pasākumus un veic to īstenošanas uzraudzību.”

3. Papildināt MK noteikumu projektu ar 4. pielikumu, kas nosaka ES struktūrfondu gadskārtējā ieviešanas ziņojuma saturu.

Ierosinām līdzšinējo gadskārtējo ziņojumu saturu papildināt ar punktu: „SF ieviešanas gaitā konstatēto problēmu novēršana”.

Šī informācija apkopojama, balstoties uz pirmā līmeņa starpniekinstitūciju un otrā līmeņa starpniekinstitūciju ziņojumos minētajām SF ieviešanas gaitā konstatētajām problēmām (1. un 2. pielikums) un to novēršanas rīcība plāniem, kā arī balstoties uz Vadošās iestādes saņemtajiem iesniegumiem, sūdzībām un priekšlikumiem. Gadskārtējā ziņojumā jāatspoguļo apkopojoša informācija, kā ieviesti rīcības plāni konstatēto problēmu novēršanai. 
 

4. Papildināt MK noteikumu projekta 1. pielikuma II.sadaļu un 2. pielikuma IV.sadaļu atbilstoši priekšlikumiem, kuri pievienoti pielikumā uz 2 lpp.

 Pielikums – priekšlkumi MK noteikumu projekta 1. pielikuma II.sadaļai un 2. pielikuma IV.sadaļai (60.50 KB)

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!