Raksts

Par kamieļiem un demagoģiju


Datums:
18. augusts, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Nudien žēl tā kamieļa, kurš savā nodabā stāvēja savā zooloģiskā dārza filiāle un še Tev -- zibens spēriens un kamieļa vairs nav. Un, protams, arī ļoti žēl visu to divkājaino Latvijas iedzīvotāju, kuriem zibens ir atņēmis māju vai šķūni.

Vai nudien neliekas, ka klimats mūsu pasaulē ir sācis tā pavisam konkrēti trakot? Stāsta, ka Krievijā šovasar piedzīvotā temperatūra, iespējams, ir reizi 400 gados vai pat reizi 500 gados pieredzēts notikums. Pakistānā plūdi ir briesmīgāki nekā nekad. Un tepat pie mums zibenīgie padebeši pēdējo pāris dienu laikā ir bijuši skaisti, jā, bet tajā pat laikā arī visnotaļ baisi. Vai katru dienu 10 minūtes bībeliskas lietus gāzes. Neesmu aizmirsis pagājušo pat milzīgi sniegaino ziemu un nedēļu, kad temperatūras stabiņš bija nokritis līdz pat mīnus 30 grādiem. Pirms brītiņa lasīju avīzē domu no vienu no mūsu lauku dabas vērotājām, ka šogad būs mīnus 40…

***

Šodien Latvijas Avīzē ar sev ierasto lielo pompu un līdz kaimiņmājai izpūsto krūtažu par saviem lielajiem plāniem un sasniegumiem stāsta mūsu valsts galvenais buldozers. Ja nav slinkums, izlasiet paši viņa bezgalīgo lielīšanos un pašslavēšanu (kā jau viņam ir raksturīgi, nereti trešajā personā, it kā viņš būtu kaut kāds karalis) — LA portālā ir teikts, ka intervijas izlasīšana prasīs tikai 22 minūtes. Es tikai pakacināšu ieinteresētību ar vēsti, ka intervijā cita starpā buldozers stāsta, ka pēc vēlēšanām viņš sāks šantažēt vairākus no Latvijas lielākajiem bodniekiem. Šis apgalvojums ir lasāms tandēmā ar jēdzienu “Eiropas tiesības,” it īpaši konkurences jomā. Ārpus tā intervija ir pārpilna (vietām ar LA granda Krustiņa smaidošu atbalstu) ar buldozera ierastajiem štampiem — viņš ir pats spējīgākais un rīkojošais, viss, ko jebkad savā dzīvē ir darījis Džordžs Soross ir slikts, līgums ar starptautiskajiem aizdevējiem, kuru parakstīja buldozera paša partijas biedrs Godmanis, nozīmē zābaku laizīšanu, tas, ka Diena ir teikusi, ka par Šleseru nevajag balsot ir slikti, bet tas, ka Čas ir uzpirkts ar divām vietām buldozera kandidātu sarakstā un tāpēc par viņu rakstīs tikai labu, tas ir labi, visiem Latvijas iedzīvotājiem vajag mācēt krievu valodu, u.tml. Cik jauki, ka buldozera un mākoņtēva biznesa projektam diez vai nākamajā Saeimā spīd vairāk par savām 10 vietām. Un galvenais, ka premjerministra amats buldozeram — nu, diez, diez, diez, diez vai. Tomēr, tomēr ar to izglītību … nu, …

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!