Raksts

Par interesantu lasāmvielu un “normāliem” vecākiem


Datums:
19. augusts, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Atzīšos, man patīk žurnāls Ir. Zinu arī, ka ir ļaudis Latvijā, kuri uzskata, ka žurnāls nav nekas cits, kā Vienotības stabule.

Lai nu šie cilvēki paliek pie savas mazliet muļķīgās pārliecības — šonedēļ žurnālā no Aivara Ozoliņa puses Vienotības premjerministra kandidāts Dombrovskis ir aprakstīts ar vārdiem “ekstrēmais politkorektums atņem viņam iespēju reaģēt arī kā valdības vadītājam tad, kad to nedrīkst nedarīt.” Komentārs no Paula Raudsepa ir par nodokļiem. Nekādu Vienotības bīdīšanu es tur neredzu. Cita lieta, ka žurnālu veido cilvēki, kuriem nebija pieņemama laikraksta Diena nonākšana visai necaurredzamā īpašnieku tīkla nagos. Protams, es viņus atbalstu.

Citādi šonedēļ Ir ir lieliski interesanta intervija ar bijušo prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. Un ir arī intervija ar kādreizējo Saeimas spīkeri Ingrīdu Ūdri, tagad Latimeri, kurā ir viens atzinums, kas bija tik vaļsirdīgs, ka tas lika man apstāties un to pārlasīt vēlreiz, lai pārliecinātos, ka viņa tā tiešām ir teikusi. Proti: “Darbs politikā ir ļoti sarežģīts, tas nav mīlēts un cienīts no cilvēku puses. Ja to godprātīgi dara, tas arī nav tik labi atalgots” (izcēlums no manas puses). Tā nu ir viena fantastiska atzīšanās no personas, kas kādreiz Latvijas politikā gozējās itin aktīvi. Jo šim atzinumam ir arī reverss: Politika ir labi atalgota, ja to dara negodprātīgi. Un tas nu reiz ir būtisks jautājums gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

Bet Dievs (pareizticīgais — kādreizējā spīkere ir pārgājusi ortodoksālajā ticībā) ar Ingrīdu Latimeri, viņa no politikas ir prom pavisam, un, ņemot vērā viņas visnotaļ “radošo” pieeju savu “zaļo zemnieku” finansēšanai, droši vien labi, ka tā. Man šodien internetā gadījās atrast sēriju fotogrāfiju, kurās ir redzami mazi bērni un viņu it kā “normālie” vecāki. Šīs es piedāvāju bez īpaša komentāra, vienīgi ar piebildi, ka tās ir it sevišķi domātas tiem, kuri uzskata, ka bērni drīkst būt tikai vienam vīrietim, kas precējies ar tikai vienu sievieti un citādi bērni nevienam būt nedrīkst. Un vēl piebildīšu, ka neko no tā, kas šajās bildēs ir redzams, es ar savu bērnu, ja man tāds būtu, nemūžam nedarītu.

Jauku visiem atlikušo (ļoti lietaino) dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!