Raksts

Par iekšlietu ministra ha ha, hi hi interviju


Datums:
21. augusts, 2008


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Šodien Latvijas Avīzē ir intervija ar iekšlietu ministru Segliņu, kura ir interesanta divējādā nozīmē. Pirmā -- ministrs acīmredzot ir audzis un attīstījies kopš tām dienām, kad no viņa mutes bira laukā vienkārši apbrīnojamas "pērles". Šajā intervijā viņš atzīst šādu domu: "Mēles neturēšanu aizrādījuši gan partijas biedri, gan radinieki un prese." Tiesa, tas bija vēl pavisam nesen, kā to konstatējis intervētājs Voldemārs Krustiņš, kad jautājumā par KNAB darbinieku Jurašu "iekšlietu ministrs minstinās un māj ar izteikumu 'iespējams'," bet patiešām nu jau kādu laiku nekas tāds skaļš no Segliņa nav dzirdēts.

Taču otra interesantā lieta minētajā intevijā ir ha ha, hi hi tonis, kādā dalībnieki apcer jautājumu par nākamo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju. Tiek atrunāti iespējamie kandidāti Staris un Lieljuksis, bet iekšlietu ministrs uzskata, ka viņi amatu negribētu. Tad V. Krustiņš nāk ar šādu domu: “Bet es domāju, ka spīdoša KNAB vadītāja būtu cienījamā dzejniece Māra Zālīte.” Kad ministrs bilst, ka KNAB direktoram droši vien ir vajadzīga kaut kāda pieredze, Egīls Līcītis piebilst: “Zālītes kundzei ir pieredze. Viņas spalvai pieder luga par laupītāja Kaupēna gaitām.” Mareka Segliņa atbilde? “Tad es izvirzu Jaunalksnes kundzi.” Pēc tam tiek apcerēts Saeimas deputātes Lindas Mūrnieces vīrs, kurš Iekšlietu ministrijā vada iekšējās izmeklēšanas daļu, un tad arī pati L. Mūrniece, par kuru ministram ir sakāmi laipni vārdi: “Degsmes ziņā noteikti atbalstāma pretendente. Un vispār viņa šķiet atbildīgs cilvēks, kad man ar Lindu nācies runāt par iekšlietu problēmām.” Un Krustiņš vēl nopriecājas: “Nu, redziet, cik jauki. Latvijas Avīzē tapusi vesela kadru bāze.”

Nezinu ko par to domā pati Māra Zālīte, bet KNAB direktora amats nav simbolisks postenis. Linda Mūrniece noteikti būtu pat ļoti laba KNAB direktore, bet pirms Saeima viņu apstiprinās minētajam amatam, pūcei aste būs uzziedējusi un noziedējusi, un pūce būs sašutumā pārkvalificējusies par melno stārķi. Likt amatā cilvēku, kurš labi pazīst politiskās “elites” drēbi? Pasargi Dievs! Jo te, lūk, ir valdošās bandas lielā dilemma. Tās dienas, kad augstos amatos varēja likt da jebko — lopu dakteri par aizsardzības ministru, nodokļu nemaksātāju par prezidentu, konstitucionālo lietu nezinātāju par Satversmes tiesas tiesnesi u.tml. — ir pagājušas. No otras puses, nevar arī ņemt cilvēku, kurš būs patiešām apņēmības pilns izpētīt, teiksim, kam tik tiešām bija paredzēti labumi no digitalizācijas afēras, kādas īsti ar saistības starp valdošās “elites” partijām un netīru naudu no Ventspils, kas īsti notiek Rīgas Domes visnotaļ savdabīgajā attieksmē pret būvceltniecības atļauju izsniegšanu u.c. Attieksmi pret korupciju un cīņu pret to valdošā kliķe demonstrēja tad, kad likvidēja Saeimas Pretkorupcijas komisiju, kā arī tad, kad lielā priekā nobalsoja par naudas atmazgāšanas legalizēšanu. Kopš Alekseja Loskutova padzīšanas jau ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Iestādei direktora vietas izpildītājs ir. Varbūt viņš ir paaugstināms amatā, varbūt amats ir iedodams Jutai Strīķei, varbūt ir kāds cits labs un piemērots kandidāts, bet ļoti jācer, ka jautājums tiek apspriests ar lielāku nopietnības pakāpi, nekā ir manāma minētajā intervijā.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!