Raksts

Par hokeju


Datums:
01. maijs, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Neteikšu, ka esmu ļoti liels ledus hokeja fans. Ja godīgi, tad spēle, kurā ļaudis traucas šurpu, turpu un kaut kas patiešām interesants notiek reizēm padsmit, bet reizēm arī tikai dažas reizes ... nu, kaut kā neliekas, ka tas ir pats labākais veids, kā pavadīt divas stundas vai vairāk. Taču tik daudz sekoju hokeja lietām, lai zinātu, ka Latvijas komandai patlaban veidojas veiksmīgs čempionāts, pats redzēju pēdējo spēles daļu ar Austriju (biju pasākumā, kur televizors bija ieslēgts), turēšu īkšķus par (bet televīzijā neskatīšos) spēli ar Šveici. Latvijas komandai līdz šim labākais rezultāts ir bijusi 7. vieta pasaules čempionātā. Būtu jauki, ja šogad izdotos šo līmeni pārspēt. It īpaši, ja ir visai labas cerības, ka 2014. gadā čempionāts atkal tiks rīkots Latvijā.

Taču viens par pasaules čempionātu man ir un paliek pagalam nesaprotams. Kas ir tās bremzes Starptautiskajā ledus hokeja federācijā, kuras uzstāj, ka pasaules čempionāts ir jārīko laikā, kad Amerikā vēl nav beigusies NHL sezona? Jo būtībā sanāk, ka pasaules čempionāts līdz ar to ir sava veida loterija — kurai komandai ir vislielākais skaits tādu spēlētāju, kuriem sezona Štatos jau ir beigusies. Krievija, pret kuru Latvija drīz stāsies, nupat ir atguvusi New York Rangers uzbrucēju Nikolaju Žerdevu. Protams, mūsu valstij īpaši daudz NHL spēlētāju nav, mums kodolu veido puiši, kuri meistarību ir ieguvuši Krievijas līgā, bet tomēr. Kaut kas par šo situāciju liekas tik idiotisks, ka šķiet, varbūt kāds no tās gūst kaut kādu neglītu peļņu. Hokeju taču spēlē telpās, kuras var atdzesēt arī vasarā. NHL sezona beigsies maija beigās, kāpēc pasaules čempionāts nevar būt jūnijā? Nezinu, tas liekas neloģiski.

Jauku visiem darba svētku dienu / Satversmes sapulces sasaukšanas dienu / piekto gada dienu, kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!