Raksts

Par dzimuma maiņu un dumjiem politikāņiem


Datums:
13. novembris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Jau atkal atsevišķi mūsu valsts politikāņi ir nolēmuši vāvuļot par kaut ko tādu, ko viņi acīmredzot nesajēdz pilnībā un nemaz. Runa ir par dzimuma maiņu. Pļāpu kules lielākais pļāpa Dobelis ir pateicis, ka likumprojekts par šo jautājumu esot "jākastrē." Sevi par visu seksuālo lietu speciālistu uzskatošais pļāpu pļāpa Strazdiņš ir pateicis, ka gadījumā, ja ļaudis mainīs dzimumu, tad tas kaitēšot "profesionālam sportam," jo "fiziski kā tādi viņi jau nemainīsies, un viņi konkurēs ar pārējiem sportistiem pilnīgi citā līmenī."

Nezinītis. Pirmkārt, dzimuma maiņa saistās ne vien ar, piedodiet, krāniņa nogriešanu vai vagīnas izveidošanu. Tā saistās arī ar ļoti plašu hormonālo terapiju. Strazdiņš acīmredzot domā par Dienvidāfrikas skrējēju Kasteru Semenju, kura pēdējās Olimpiskajās spēlēs ļoti pārliecinoši uzvarēja sieviešu 800 metru skrējienā. K. Semenja (un, ja kas, ne viņa vien — runa ir arī par leģendāro skrējēju Mariju Mutolu, kā arī par padomju laiku krievu māsām Tamāru un Irinu Presām) nav cilvēks, kurš ir mēģinājis no vīrieša kļūt par sievieti. Cik var spriest, viņas dzimums atrodas starpposmā — organismā ir gan vīriešu, gan sieviešu hromosomi, bet viņas ģimene viņu ir audzinājusi kā meiteni, viņa pati sevi ir uzskatījusi par meiteni, u.tml. Ir arī tādi cilvēki. Strazdiņa doma, ka vesels bars vīriešu to vien gaida, kā iespēju kļūt par sievietēm un piedalīties lielajā sportā, ir vienkārši muļķīga. Tas nu nebūs galvenais jautājums.

Jo, patīk tas kādam vai nepatīk, transseksuālas personas mūsu pasaulē ir un būs tieši tāpat, kā geji, naturāļi, tumšādaini cilvēki, gaišādaini cilvēki, sievietes, vīrieši, kaķi un suņi. Dzimuma maiņa nav nekas nezināms arī mūsu valstī, runa patlaban ir par procesu, kādā tas notiek. Tas ir ļoti vienkāršs jautājums. Par to ir Eiropas Padomes standarti. Par to ir spriedusi Eiropas Cilvēka tiesību tiesa. Bet ar to mūsu valsts ultrademagoģiskajiem jefiņiem nepietiek. Jautājums ir jāpolitizē. Tādi cilvēki, kā Strazdiņš un arī viņa partijas biedrs Leopolds Ozoliņš, par seksualitātes jautājumiem izrāda tik lielu interesi, ka tīri vai jābrīnās, no kurienes viņiem tā radusies. Bet Dievs ar viņiem. Transseksuālu personu nav daudz, bet tie ir tie paši mūsu līdzcilvēki. Dzimuma maiņa nav vienas dienas jautājums, tas ir ļoti, ļoti garš un detalizēts process. No valsts viedokļa interesantām būtu jābūt tikai divām lietām. Pirmkārt, lai process ir juridiski atrunāts tieši no medicīniskās drošības viedokļa. Un otrkārt, lai cilvēkam, kurš ir pārtapis no vīrieša par sievieti vai no sievietes par vīrieti pēc tam nebūtu klapatas ar dokumentu kārtošanu. Absolūti un pilnīgi viss pārējais ir attiecīgās personas un viņa ārsta, psihoterapeita un ķirurga lieta. Politikāņiem te nav ko iejaukties. Vēl viens Strazdiņa partijas biedrs ir zoospeciālists Līdaka, un viņa bļautais “Turi muti” šajā gadījumā pat ļoti labi attiecas uz Dobeli un Strazdiņu.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!