Raksts

Par Draudzības dienām un garīgo (ne)veselību


Datums:
16. maijs, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labvakar, lasītāji!Nu, ko. Draudzības dienu pasākums Vērmanes dārzā notika bez īpašiem starpgadījumiem. Liels paldies policijai, kura savu darbu darīja profesionāli un ar pienākuma apziņu. Taču šodien nākas arī domāt par veselības jautājumiem. Homofobiem tīk apgalvot, ka visi geji un lesbietes ir slimi. Tās ir muļķības, bet šodien uz ielas bija pāris cilvēku, kuriem derētu steigšus pārbaudīt garīgo veselību. Runa, protams, ir par krusta vicinātāju Dimiteri un sektantu Ļedjajevu.

Pēdējais acīmredzot lasa citu Bībeli, nekā to, ko pazīstam visi pārējie. Jau otro gadu viņa sektantiem līdz bija transparents, uz kura bija apgalvots, ka 80 procenti AIDS pacientu ir geji. Nezinu, vai sektanti ar to domā Latviju vai pasauli, taču abos gadījumos tie ir kategoriski meli. Ļedjajevam acīmredzot Bībelē kaut kur ir rakstīts “Tev, kunga kalpam, būs melot un melot un melot.” Tas ir vairāk kā nožēlojami, un īpaši kristīgi tas absolūti nav.

Un tieši tas pats ir sakāms par dimiterieni. Jājautā, vai policija tiešām viņai ticēja, kad viņa pie vārtiem apgalvoja, ka nākot ar “mieru.” Taču arī ārpus tā, šī sieviete taču vairs nav normāla. Mesties zemē uz muguras uz asfalta? Uzmesties Draudzības dienu gājienam par “vadītāju”? Vismaz tik daudz, ka neviens acīmredzot neatsaucās viņas aicinājumam, ka mātēm visām vajag tīt baltu lakatu ap galvu un nākt protestēt. Mātes acīmredzot ir gudrākas par šo musinātāju. Varbūt šī ir sieviete, kurai vienkārši regulāri ir vajadzīga masu informācijas līdzekļu uzmanība. Sektante, kura guļ vēkšpēdus uz ielas, protams, piesaistīs gana daudz intereses. Arī situācija Vērmanes dārzā, kur dimiterienei nepamanot, aiz viņas nostājās grupa dalībnieku ar geju atribūtiku, piesaistīja uzmanību, lai gan droši vien ne gluži tādu, kādu pati “kristiete” būtu vēlējusies.

Būtībā jau par abiem šiem cilvēkbērniem var pasmaidīt, lielākoties tāpēc, ka viņi spītīgi atsakās apjēgt kaut ko tādu, ko, piemēram, aizspriedumainās organizācijas “NoPride” vadoņi ir sapratuši — Ļedjajevs un Dimitere Draudzības dienām piesaistīja nesalīdzināmi daudz vairāk uzmanības, nekā tas būtu bijis citādi. Pa visu pasauli tagad ceļos fotogrāfijas un video, kurā redzama viņu ākstīšanās. Tik daudz paldies viņiem. Un vēlreiz paldies policijai, jo kamēr Rīgā viss notika mierīgi, Maskavā pati policija piekāva geju pasākuma dalībniekus. Lūk, atšķirība starp civilizētu valsti un barbarisku diktatūru. Žēl vienīgi, ka sektanti joprojām dzīvo barbarisma ietekmē un tā zaimo Kristus vēsti, kuru viņi tik ļoti sakās pārstāvam.

Jauku visiem vakaru!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!