Raksts

Par Dienvidu tiltu Aizspogulijā


Datums:
29. maijs, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labvakar, lasītāji!Patlaban varu rakstīt blogu, jo citādi darbi ir apstājušies. Kārtējo reizi ir uzkārušies Apollo e-pasta serveri, un nupat kārtējo reizi pavadīju tās pat ļoti patīkamās 15 minūtes ar viņu klientu pārstāvjiem, kuros notika ierastā saruna:

Meitene: Mums rādās, ka visam vajag būt kārtībā.
Es: Vai es jums zvanītu, ja viss būtu kārtībā?
Meitene: Es jums saku to, kas man ir pateikts.
Es: Nu, bet tomēr laikam nebūs viss kārtībā.
[… 13 minūtes vēlāk]
Meitene: Bet Jūs saprotat, ka tā patlaban ir globāla problēma…
Es: Aha!

Apollo klientu dienesta vadība nudien varētu iemācīties, ka fleitēt nav pats labākais, ko klientu apkalpošanas dienestam vajadzētu darīt. Absolūti bez izņēmuma tajos gadījumos, kad nedarbojas e-pasts, es ar laiku no attiecīgās personas izspiežu atzīšanos, ka jā, viņiem tehnika ir atkal sagājusi dēlī. Nevis mans brauzeris, nevis mana e-pasta programma, nevis mans dators, nevis mani pirksti uz klaviatūras, bet viņu tehnika. Ja viņi to pateiktu jau pašā sākumā un teiktu, ka viņuprāt e-pasts atkal darbosies pēc 10 minūtēm, divām stundām vai cik, tad es varētu iet darīt citas lietas. Bet, nē. Vispirms 15 minūtes ir jāstāsta, ka visam ir jābūt kārtībā.

Bet ne par to šis stāsts. Šomēnes žurnālā Klubs cita starpā uzstājas arī SIA Skonto būve valdes priekšsēdētājs un Dienvidu tilta būvēšanas padomes priekšsēdētājs Guntis Rāvis. Lai arī cik neiespējami būtu tam noticēt, viņš patiešām apgalvo, ka tilts ir uzbūvēts par “normālu” cenu, un tie, kuri uzskata, ka tas, piemēram, bija vienkārši nenormāli dārgs, kaut ko nesaprot. “Latvija pie šādiem projektiem vēl nav pieradusi” — tā uzņēmējs. Labi, ir bez problēmām pierādāms, ka birka “dārgākais tilts pasaulē” šai celtnei tomēr nepienākas. Bet Valsts kontrole? Valsts kontrole, kura ir secinājusi, ka procesā ir bijuši pat ļoti būtiski pārkāpumi? “Domes amatpersonas nav pietiekami daudz komunicējušas ar tiem Valsts kontroles darbiniekiem, kuri vāca informāciju” — tā šo lietu ir skaidrojis G. Rāvis.

Nezinu, kādā pasaulē dzīvo Skonto būves šefs, bet risinājums ir tikai viens un steidzams. Viņam nekavējoties ir jāiet politikā. Žēl, ka uz pašvaldību vēlēšanām vairs nevar paspēt, bet nākamās Saeimas vēlēšanas vairs nav aiz kalniem. Ja viņu ievēlēs, tur viņš sev priekšā atradīs ļoti daudz domu biedru divās jomās: Pirmā — pārliecība, ka naudu var šķiest pa labi un pa kreisi un īpaši nevienam neatskaitīties (Dienvidu tilta gadījumā domājot ne vien par monumentālo cenu, bet arī, piemēram, par to, ka acīmredzot nevienam laikus neienāca prātā, ka pēc tam, kad tilts būs uzcelts, tam būs arī vajadzīgs tāds sīkums, kā pieejas ceļi). Un otra — tad, kad cilvēks tiek pieķerts pie rokas, apgalvot, ka vienīgā problēmā ir bijusi nepietiekams komunicēšanas daudzums. Tā mūsu politiskajai “elitei” ir hrestomātiska uzvedība. Cilvēks, kurš domā, ka ar Dienviu tilta celtniecību viss ir bijis perfekti lieliski un burvīgi tajā vidē iederēsies, kā roka cimdā! Uz priekšu!

Jauku visiem vakaru!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!