Raksts

Par cienījama profesora tālāku degradāciju — NRTVP jaunākie notikumi


Datums:
22. janvāris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Lai arī viņš pats apgalvo, ka tā tas neesot, šodien laikrakstā Diena rakstītais liecina, ka Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs, profesors Ābrams Kleckins, tomēr ir pieķerts melos. Runa ir par parādos ieslīgušo Latvijas radio un faktu, ka nupat kā par savu demisiju ir paziņojis radio ģenerāldirektors. Tā vai citādi, par iespēju kļūt par nākamo LR ģenerāldirektoru ir uzrunāts arī kādreizējais Saeimas deputāts, kā arī pirms tam, tad un pēc tam pazīstamais darbonis televīzijas lietās Edvīns Inkēns. Ā. Kleckins apgalvojis, ka viņš neesot Inkēnu uzrunājis pirmais. E. Inkēns, savukārt, atzīst, ka tieši Ā. Kleckins bijis tas, kurš ar viņu sazinājies. Turklāt, tā raksta kolēģe Vita Dreijere, E. Inkēns lēmumu par to, vai piedāvāt savu kandidatūru, "pieņēmis, metot monētu, ko pat aizņēmis no Ā. Kleckina." Par to NRTVP šefs teicis šādus vārdus: "Ja jūs gribat, uzskatāt, ka meloju, es tā neuzskatu." Bez komentāriem par šo "uzskatu," bet tāpat, kā pērn notikušajā "horizontālā taimkoda" skandālā, cienījamais Latvijas universitātes profesors sevi degradē, jo kārtējo reizi te smird pēc politikas.

Nav ne jausmas, vai Edvīns Inkēns būtu labs vai slikts LR ģenerāldirektors, bet temps, kādā viņu šajā amatā centās iebīdīt Ā. Kleckins un vinā vietniece, Dace Buceniece (kura V. Dreijerei uz jautājumu ir atcirtusi: “Es nesaprotu — kas te šobrīd par izmeklēšanu notiek?), ne par ko īpaši labu neliecina. Cik man zināms, pagrimušās partijas “Latvijas ceļš” dibinātājs E. Inkēns patlaban vairs ar aktīvu politiku nenodarbojas. Taču bija absolūti nepieņemams tas laiks, kurā viņš bija Saeimas deputāts un vienlaikus televīzijas raidījumu “Nedēļa” izmantoja, lai nopulgotu konkurentus (“pedofīlijas” skandāls, Šķēles “podu lieta”). Tā ir pagātne. Bet vai tā ir pagātne, kuru tagad vajag aizmirst? Nezinu vis.

Ceru, ka LR izdosies izkulties no nepatikšanām neatkarīgi no tā, kurš kļūs par tā vadītāju (pagaidām amata izpildītājs ir kādreizējais LR šefs Dzintris Kolāts). Latvijas radio tomēr Latvijā spēlē ļoti būtisku lomu, kaut vai atceramies pagājušās otrdienas grautiņus Vecrīgā, kuru laikā LR piedāvāja operatīvu informāciju un analīzi par notikušo. Radio strādā ļoti talantīgi kolēģi, piemēram, Aidis Tomsons, un būtu pagalam žēl, ja LR pazustu. Taču kārtējo reizi NRTVP vadība ir pierādījusi, ka tai nevar uzticēties, un kārtējo reizi jākonstatē, ka šis ir viens ļoti bezjēdzīgs veidojums. Ar frekvenču piešķiršanu var nodarboties attiecīgais Satiksmes ministrijas departaments. LR (un arī Latvijas televīzijas) saturā toties un tomēr nedrīkst iejaukties personas, kuras lai nu kā, bet ir politiķu piemeklētas un politiķu ieceltas, turklāt procesā, kurš Saeimā nepārprotami saistās ar spēku samērošanu.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!