Raksts

Par balsošanu


Datums:
06. jūnijs, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Biju, nobalsoju. Uz Eiropas Parlamentu balsoju sūtīt kādu, kas godam aiztāvēs Latvijas interses un nepārprotami uzstāsies pret nekaunīgajiem un bezgalīgajiem meliem, kādus tur centīsies izplatīt šodien droši vien ievēlētā Tatjana Ždanoka, kā arī (lūdzu, Dievs, nē, bet droši vien tomēr) arī notiesātais valsts nodevējs Rubiks un varbūt pat Ždanokas itālis, kurš Latvijā ir spējīgs sarunāties tikai ar "krievvalodīgajiem" iedzīvotājiem un tāpēc ir Ždanokai mīļš, bet Latvijai bīstams. Cik nicināms ir mans kādreizējais kolēģis raidījumā "Skats no malas" Ušakovs, kurš uzskata, ka "saskaņu" veicina nodevēja izvirzīšana augstam amatam. Cik milzīgi nicināms. Fui!

Savukārt Rīgas domes vēlēšanās balsoju par partiju, kura, manuprāt, visaktīvāk vērsīsies pret politkorumpēto bedri, par kādu domi ir padarījušas tās partijas, kuras tajā ir šeptējušās līdz šim. Vakar man tuvs draugs paziņoja, ka balsos par Šleseru. Es viņam paskaidroju visus iemeslus, kāpēc nevajag balsot par šo negodīguma karognesēju un etalonu Latvijas politikā. Pēc brīža viņš atzvanīja un teica, ka saprot, viņš balsos par kādu citu. Vismaz vienu dvēseli izdevās izglābt. Dievs pasargi, ja Rīgā vairākumu veidos Ušakovs ar savu “saskaņu” un Šlesers ar saviem bezgalīgajiem un absolūti nenosegtajiem solījumiem. Tad nu gan varētu būt krietns vakars uz ezera.

Zinu, ka ir pietiekami daudz tādu, kuri nezina, par ko balsot, vai arī izvēlas nebalsot vispār. Labi, ka šodien ir vēss un lietains laiks, iespējams balsos arī latvieši, kuri citādi būtu aizspērušies uz saviem laukiem. Viņdien kādā no portāliem Aivars Tarvids no saviem filozofa Olimpa augstumiem lielījās, ka viņš neatkarīgās Latvijas vēsturē nav balsojis nekad un nebalsos arī šoreiz, jo “varītēm cenšos nepiedalīties gan noziegumā, gan farsā, gan ģeķībā.” Laikam ir jābūt vienkārši elpu aizraujošai bezkaunībai, lai tādā gadījumā regulāri pretendētu uz sabiedriski politisko notikumu kritiķa lomu, bet tāda nu acīmredzot ir šī mūsu gudrā galva. Starp citu, vienīgo reizi, kad Tarvids ir piekritis nolaisties no sava mākoņa un pagodināt mirstīgos ar savu eksaltēto klātbūtni, viņš padomju laikā balsoja par Pelši. Paldies par to pašu.

Aicinu visus iet un nobalsot, tas tomēr ir pilsonisks pienākums vismaz tiem, kuri vēlas piedalīties sabiedriski politiskajā apritē. Žēl, ka joprojām mūsu valstī ir tik daudz cilvēku, kuriem ir pie vienas kājas, vai politiķis ir godīgs, negodīgs, korumpēts, zaglīgs vai citādi pretīgs, ja tik viņš kādreiz ir atmetis kādu latiņu arī “vienkāršajiem” ļaudīm. Godīgums un tiesiskums nav abstrakti jēdzieni, lai arī cik ļoti mūsu valsts politikāņi nav centušies tos devalvēt. Padomājiet, lūdzu, visi par savas pašvaldības nākotni nākamajos četros gados. Padomājiet par to, vai Latvija var atļauties teju vai pusi savu vietu Eiropas Parlamentā atdot cilvēkiem, kuri tomēr ir latviešu ienaidnieki. Un balsojiet gan. Tarvids neies. Esiet gudrāki par viņu!

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!