Raksts

Par ANO naudu top dīvaini pētījumi


Datums:
09. jūlijs, 2001


Autori

Ansis Pūpols


Diena 09.07.2001Rubrika: 2. lpp.

Nesen tapis ikgadējais Pārskats par tautas attīstību 2000/2001, ko finansējusi Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programma. Šogad pētījuma nosaukums ir Sabiedriskās politikas process, un tas veltīts tiešo politisko procesu analīzei. Autoru ieguldītais darbs pētījuma tapšanā ir ļoti apjomīgs. Jau premjers Andris Bērziņš ievadvārdos norādījis, ka šī pētījuma līmenis ir ļoti augsts. Izmantotās literatūras apjoms vien mērāms pāris simtu vienībās. Šādu pētījumu mūsu valstī aktuāli trūkst. Līdz šim puslīdz objektīvi politiskos procesus valstī vērtējuši vienīgi mediji. Augsta līmeņa visaptverošu socioloģisko pētījumu par politiskajām norisēm ir bijis maz. Tādēļ varam būt tikai priecīgi, ka ANO finansē šāda veida pētījumus, kas lieku reizi parāda, kā pie mums lietas sastāv.

Taču savādāk ir ar pētījuma analīzi, secinājumiem un ieteikumiem, kas aizņem ļoti lielu daļu no garadarba. Pēc tā spriežot, situācija ir drūma – varasvīri korumpēti, valdība nekalpo tautai, bizness saplūdis ar politiku, visu nosaka pelēkie kardināli, opozīciju neviens nemīl un neņem vērā. Kļūst baisi – dzīvojam kaut kādā murgainā zemē, pār mums savijušies mafiozu un oligarhisku struktūru pinekļi.


ANO Latvijā


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!