Raksts

Par alternatīvā tiesībsarga amata kandidāta kampaņu


Datums:
15. februāris, 2011


Autori

Didzis Melbiksis


Kā jau šodien tika atklāts Twitter, alternatīvais tiesībsarga amata kandidāts esmu es. Politiķi joprojām turpina muļļāties ar jautājumu par to, kādu pēc iespējas nekaitīgāku putnubiedēkli iecelt par Romāna Apsīša pēcteci. Vistrakākais ir tas, ka dažādus kandidātus šurpu turpu stumda partijas, lai gan Tiesībsarga likumā partijas ir pieminētas tikai sekojošā kontekstā - tiesībsarga amats nav savienojams ar piederību politiskajām partijām. Kandidātu ir jāizvirza ne mazāk kā pieciem Saeimas deputātiem. Un tie pilnīgi mierīgi varētu būt dažādu partiju pārstāvji... Ja vien šeit nebūtu Latvija un ja pie mums nebūtu pieņemts uz dažādiem amatiem attiecināt kaut kādas pašu politiķu izdomātas kvotas.

Nu lūk, tad nu es, lai nedaudz pamaisītu gaisu šajā klaunādes cienīgajā pasākumā, izlēmu ieteikt pats savu kandidatūru. Visām likumā noteiktajām prasībām atbilstu. Ak, jā, vienīgi pazīšanās ar politiķiem man nav. Bet to taču neviens neprasīs, jo likumā tāds kritērijs nav minēts? Vai ne?

P.S. Līdz šim īpaši izveidotajā kampaņas blogā publicētos tekstus turpmāk publicēšu arī šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!