Raksts

NVO sadarbība ar pašvaldībām


Datums:
12. februāris, 2004


Autori

Ivita Peipiņa


Uzstāšanās kopsavilkums konferencē "NVO līdzdalība lēmumu pieņemšanā" 2004.gada 30.janvārī

Sveiki. Man ir grūti runāt, jo visu, ko gribēju teikt, kāds jau ir pateicis. Man jāsaka paldies, jo jau otro reizi Latvijas Pašvaldību savienība ir uzaicināta kā sadarbības partneris, un patiesībā Pašvaldību savienība ir izveidota kā NVO, kas sastāvēja no pašvaldībām, lai aizstāvētu to intereses. Un jau šobrīd ir liela pieredze darbā ar valdību, ko LJP varētu aizgūt. Mēs esam priviliģēti, jo valdībā pastāv nolikumi un Ministru Kabineta noteikumi, kas nosaka, ka jākonsultējas ar Pašvaldību savienību (turpmāk PS). Nevienmēr PS ir gaidīti Valdībā, jo bieži mēs esam kā opozicionāri, daudz kam nepiekrītam nosacījumu dēļ. Jums jāsaprot, ka nevienmēr jūs tur gaidīs, tāpēc jāmeklē draugi šajās institūcijās. PS nostāja – daudz kur neizprot, kas ir darbs ar jaunatni. Ja pašvaldības daudz strādājot ar skolām un sociālajām institūcijām tomēr nesaprot, kas ir Jaunatnes politika. Tāpēc, pirmkārt, ir jārāda, ko NVO var dot pašvaldībām un politiķiem. Es aicinātu jūs iet privāti. Šādi varētu pārformulēt ne tikai aizstāvības, bet arī attīstības un plānošanas programmu. Pirms sākat domāt, kā ietekmēsiet politiķus, jāpadomā, kur pašvaldības funkcijas pārklājas ar valsts funkcijām. Jūs esat gudrāki par manu paaudzi, tas tā vienkārši ir. Jūs iesaistāties NVO, jums ir valodas zināšanas. Pirms jūs iesiet uz pašvaldībām, jums jāapdomā, ko varat tām dot, tāpēc ir jāveido dialogs un jācenšas neaizvainot politiķus.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!