Raksts

Nu, bet kurš gan cits?


Datums:
12. augusts, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Nu ir oficiāli pateikts tas, kas neoficiāli zināms bija jau visai sen -- politorganizācijas "Par labu sistēmu mums pašiem" (oi, atvainojos, laikam reklāmas kontekstā tā saucas "Par labu Latviju") kandidāts premjerministra amatam būs mūsu valsts galvenais buldozers Šlesers. Piedodiet, PLL ļaudis, kas zem gļēviem nikiem ganāties par Politika.lv (un ne tikai), bet, lai arī tas atbilst virsrakstā uzdotajam jautājumam, nekādu prieku tas nerada vis.

Cilvēks ar vidusskolnieka izglītību. Cilvēks, kura solījumi vienmēr ir bijuši apmēram 70000000000000 soļus priekšā izdarītajam. Nav vērts atkārtot visu, ko šis cilvēks laika gaitā ir sastrādājis. Bet vienu gan esmu atcerējies tikai tagad — viņš ir rekordists arī citā nozīmē. Neviens cits politikānis visā Latvijas vēsturē nav bijis padzīts no ministra amata vairāk kā viņš. 1999. gadā viņa demisiju no ekonomikas ministra amata pieprasīja Krištopans. 2004. gadā viņu padzina Repše. 2006. gadā to pašu izdarīja Kalvītis. Lūk, sasniegums, kas nav izdevies nevienam citam politikānim mūsu valstī.

Lai arī kāda nākamajā Saeimā nebūtu ievēlēto partiju un apvienību kombinācija, visvairāk es nudien ceru, ka PLL būs jāpaliek opozīcijā (vai, vēl labāk, zem pieciem procentiem), jo nudien ciniskāku veidojumu nav iespējams iedomāties. Gandrīz vai traģikomiski žēl sametas bijušā Valsts prezidenta Rumpīša, oi, atvainojos, Ulmaņa taisnošanās, ka viņš nu būs tas, kurš abus AŠ savaldīs un pārliecināsies pat personīgi, ka viņi nekādus podus negāzīs. Izkārtne, ne cilvēks, piedevām acīmredzot lielajā politikā nepiedodami naivs. Par finanšu ministru šis veidojums vēlas redzēt Šķēli — to pašu, par kuru rakstīju vakar. Jā, tas nu gan ir tas, kas mums ir vajadzīgs finanšu ministra amatā — cilvēks, kurš slēptus ofšorus uzskata par “uzticamības darījumiem” un figurē arī digitalizācijas skandālā. Ai, ai, ai!

Un tagad tā. Tie, kuri manu blogu apmeklē tikai un vienīgi, lai mani pasludinātu par Vienotības “trubadūru.” Pasakiet, kāpēc Šlesers būtu labs premjerministrs un Šķēle – finanšu ministrs. Vai, pareizāk sakot, kāpēc Latvijas iedzīvotājiem būtu jāignorē tādas lietas, kā Jūrmalgeita, Yew Tree Trust, Kempmayer, lielākie kretīni, digitalizācijas skandāls, šofera dēli, solījums par 50 tūkst. darba vietām, u.tml. Kas Jums liek domāt, ka šie ir cilvēki, kuriem vajag uzticēt varu valstī? Bet, lūdzu, ne kāpēc Jūs domājat, ka to nevajag uzticēt Vienotībai vai kādam citam. Konkrēti — kāpēc šiem cilvēkiem, kuri uzskatāmi, pierādāmi un konkrēti ir demonstrējuši to, ka tiesiskums viņiem ir pavisam un ļoti abstrakts jēdziens, būtu paši labākie, kurus likt pie kloķiem? Arī citi lasītāji, kuri neesat minētie PLL trubadūri — ja Jūs tā domājat, tad paskaidrojiet, kāpēc. Būs interesanti. Tiem, kuri vēlaties tikai bļaustīties — varbūt konstatējiet, ka esat pieauguši, un sarunā piedalieties … nu, konstruktīvi.

Jauku visiem atlikušo dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!