Raksts

Notiek arī tā


Datums:
20. februāris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Aiz loga patlaban tā putina, ka pat snīpi pa durvīm laukā bāzt negribas, un tāpēc esmu ērti iekārtojies pie datora. Liela krūze tējas. Daudz darāma darba. Un prieks par šādām un tādām ērmīgām vēstīm, kuras apliecina, ka vienalga kādas nebūtu peripētijas sabiedriski politiskajā dzīvē, reizēm var arī uzjautrināties.

Piemēram, lieliski jauks ir stāsts par centīgajiem ļaudīm Krievijas pilsētā Omska, kuri gatavojoties savas valsts prezidenta vizītei konstatēja, ka pilsētā tiek reklamēta bērnu luga “Gaidām tevi, jautrais rūķi.” Gluži kā cariski potemkiskajā procesā, ļaudis nevēlējās, lai valsts galva sajustos, ka kaut kas nav kārtībā, un plaktāti viens divi tika novākti. Krievijas prezidents ir 1,62 metrus garš. Vai omskiešiem likās, ka viņa emocijas par to ir tik ļoti trauslas? Kā nekā, visu ceļu līdz Kremlim cilvēks izsitās. Varbūt likās, ka prezidentam nav humora izjūtas? Laikam notika pārcenšanās. Blogotāji no Omskas ziņo, ka valsts bosa korteža traucās pa ielām, kuru malās bija izkaisīts svaigs, balts sniegs, lai tik prezidentam nebūtu jāredz nekas netīrs. Citā vietā milzīga aukstuma apstākļos ļaudis bija spiesti uz ielas stūra dirnēt 40 minūtes, kamēr korteža pabrauca garām arī viņiem.

Savukārt no Olimpiskajām spēlēm Vankuverā … vispirms, protams, liels bravo malacim Martinam Dukuram, kurš gandrīz dabūja zelta medaļu, bet tomēr dabūja sudrabu, piedevām brālis Tomass skeletā ieguva augsto ceturto vietu. Malači abi divi. Šķiet, turpmāk uz Olimpiskajām spēlēm no Latvijas vajag sūtīt tikai brāļu duetus, viņiem acīmredzot veicas labāk nekā citiem. Taču ziņās par Olimpiskajām spēlēm redzams arī kuriozs. Proti, grupa policistu un bruņoto spēku pārstāvju, kuri spēlēs nodrošina drošību, naktis pavada uz kruīza kuģa, acīmredzot tāpēc, ka pilsētā nepietiek viesnīcas numuriņu. Viņdien kuģī izplatījās satraucoša vēsts — kādam no kuģa apkalpojošā personāla atklāta … lepra. Vai dieniņ! Cilvēks ātri vien izolēts, apārstēts (mūsdienās tā vairs nav nekāda briesmīga slimīga) un nosūtīts uz mājām, bet re, kā par sevi spēj atgādināt arī tādas it kā bībeliskas slimības. Labi, ka nebija mēris …

Un vēl atgriezīsimies Krievijā, šoreiz — Novorosijskā, kur uzdarbojies hakeris. Zināms, ka hakeri var būt briesmīgi ļaudis, mūspusē viņiem izdevies izpumpēt dikti daudz informācijas no Valsts ieņēmumu dienesta sistēmas. Savukārt Novorosijskā hakeris piekļuva nevis ieņēmumu dienestam, bet gan 54 kvadrātmetrus lielam elektroniskam tablo ceļa malā, kuru parasti izmanto, lai demonstrētu reklāmas. Hakerim acīmredzot likās, ka reklāmas nav pietiekami interesantas, un tāpēc viņš uz tablo izvietoja … porno filmu! Aizturētais hakeris ir 40 gadus vecs bezdarbnieks. 20 minūšu garumā viņam izdevās uz attiecīgā ceļa posma izveidot riktīgu korķi.

Un pēdīgi, atgriezīsimies pie sniega. Lūk, video klips, kurā ir perfekti demonstrēta sniega tīrīšanas tehnika un procedūras. Droši vien to vajadzētu noskatīties mūsu valsts galvaspilsētas amatpersonām, kuras varētu iegūt iedevesmu. Links: http://www.youtube.com/watch?v=yoxs0ELG0mA&feature=fvst

Notiek arī tā.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!