Raksts

Notēlot pārmaiņas


Datums:
29. marts, 2010


Latvijai beidzot ir sava armija, savi tiesību aizstāvji, partizāni cīņā pret zagļiem un laupītājiem. Tumsas aizsegā viņi atklāj sazvērsestības pret svētāko no svētākajiem - vēlmi, lai citiem nav vairāk naudas kā tev pašam. Katru nedēļu mēs varam iepazīties ar to, ka ir jomas, kuras krīze nav skārusi, un tās ir jomas, kuras dzīvo no mūsu - nodokļu maksātāju naudas un starptautiskā aizdevuma. Reakcija uz šiem datiem ir sekojoša.

1.solis: Neo publisko datus.

2.solis: Žurnālisti par to izveido sižetus, rakstus, šausminās.

3.solis: Seko attiecīgās iestādes atbildes reakcija. Un tā ir: a mēs jau tā algas par 30% samazinājām (aizmirst piebilst, ka samazinājums skāra ierindas darbiniekus). Un vispār-privātās kompānijās cilvēki saņem vēl vairāk (tiešām?!), bet mumš šeit savākti ūberspeciālisti (jo partiju funkcionāri ir ļoti spēcīgi speciālisti visās jomās). Vai vēl labāk: sorry, no comments.

4.solis. Neo publisko datus par citu iestādi. Seko attiecīgi 2.-4.solis un tā katru nedēļu.

Kā sacīt- i vilks paēdis, i kaza dzīva. Sabiedrība mājās pie virtuves galda izgāž dusmas pār zagļiem un laupītājiem, iestādēs algas paliek tās pašas, žurnālistiem ir ar ko aizpildīt ētera laiku, neliekot muļķgos sižetus par raibo teliņu dzimstību Tilžā.

Arī Valsts Kontrole mūs regulāri informē par šokējošiem datiem par miljonu izšķērdēšanu. Prokuratūra dažreiz pat ierosina izmeklēšanu. Tomēr tos, kuri patiešām var ko mainīt, tas maz satrauc. Rīgas Dome tā arī nav nākusi kājā ar skaļiem paziņojumiem sakarā ar to, kas tiek darīts Dienvidu tilta lietā. No ASV atnāca dati par Daimler kukuļošanas lietu. KNAB reakciju varētu aprakstīt šādi: very interesting dati, so….whatever.

Labi jau ir ka šie dati nāk klajā. Žurnālistiem ir ko darīt, politikas analītiķiem, ko analizēt. Sabiedrībai pirms vēlēšanām un lozējot kurus 2 no 7 rēķiniem apmaksāt šomēnes, iespēja nolaist tvaiku. Citādi vēl 13.janvāris notiks – to mēs negribētu.

Tad ko darīt? Runa jau nav par to, ka šiem datiem nav jāparādās. Tomēr kāpēc žurnālistiem un sabiedrībai kopumā ir tik neilga interese par šādiem notikumiem? It kā ar to, ka VK pasaka, ka ir izšķērdēti miljoni, kautkas mainās! Mainās tad, ja kāds zaudē amatu, nes kriminālatbildību, bet varbūt es šeit kļūdos?


www.miomilo.lv

www.twitter.com/curiha


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!