Pagājušā nedēļa bija savāda ASV – Krievijas attiecībās. Medvedevs neierastā kārtā bija devies uz Kalifornijas zelta bedri - Silikona ieleju, lai iepazītos ar tur notiekošo un pārliecinātu potenciālos investorus par to, ka Krievija ir laba vieta naudas ieguldījumiem. Iepazinies ar jauno [i]I phone[/i] versiju un aprunājies ar [i]Apple[/i] pārstāvjiem Medvedevs atstāja labu iespaidu, saņemot solījumus par investīciju piesaisti nākotnē.
Pēc 72 stundām FBI izplatīja pirmās ziņas par ievērojamu Krievu spiegu tīkla atklāšanu. Ar Morzes kodu un neredzamās tintes izmantošanu, viltotām pasēm un izdomātiem vārdiem, notikušais tika pielīdzināts Aukstā kara notikumiem. No 11 aģentiem (2 jau atzinušies) īpašu uzmanību medijos izpelnījās Anna Chapman, kas vairāk gan atgādināja Tatjanu Romanovu no Džeimsa Bonda spiegu filmas. Interesanti, ka šie krievu aģenti nenodarbojās ar tiešu informācijas iegūšanu un nodošanu Krievijai. Viņu uzdevums bija identificēt politiķus, diplomātus, finansu un militāro eliti, kurus vēlāk varētu izmantot Krievijas interesēs. Spiegu tīkla atklāšana Krievijā izraisīja debates par to, ka tā kvalitāte vairs neatbilst kādreizējam līmenim, savukārt viens no bijušajiem FBI pārstāvjiem izteica pārliecību, ka krievu aģenti reģistrējot sevi kā lobiju, legālā ceļā praktiski būtu ieguvuši tādu pašu informāciju.
Lai kā arī būtu ar esošo spiegu profesionalitāti būtiski ir tas, ka gan Krievija, gan ASV oficiālā līmenī izvēlējās ignorēt šo incidentu argumentējot, ka nevēlas sabojāt pozitīvi uzsākto dialogu. Iepriekš šādos gadījumos ASV reakcija bija diezgan skaidra. Reigana administrācijas laikā mājas tika nosūtīti 80 Padomju Savienības pārstāvji. Bušs pēc FBI ‘kurmja’ atklāšanas valsti pavēlēja pamest 46 Krievijas pilsoņiem. Obama vismaz šobrīd negrasās izraidīt nevienu. Ja iepriekš abas puses pie mazākās izdevības izteica komentārus par divdomīgām darbībām, tad šobrīd ir novērojami centieni apiet problēmas, koncentrējoties uz ilgtermiņa attiecību uzlabošanu un tas jau ir kaut kas jauns. Politisko līderu savstarpējo attiecību nozīme nereti tiek pārspīleta, tajā pašā laikā nevar nepamanīt, ka Obama ar Medvedu saprotas pietiekami labi. Abi ir bijušie juristi, abi viena vecuma. Oficiālās intervijas Medevedevs sniedz krievu valodā, bet pie izslēgtām kamerām viņam nav problēmu komunicēt ar Obamu angļu valodā. Nekādas seismiska rakstura izmaiņas, protams, vēl nav notikušas. Instances, kurās Krievijas viedoklis nesakrīt ar Amerikas, joprojām ir vairāk nekā tās, kurās viedokļi sakrīt. Tajā pašā laikā Aprīlī panāktais kodolarsenāla samazinājums apliecina, ka abas puses spēj pārvarēt nesaskaņas, pozitīvu retoriku pārvēršot taustāmos rezultātos.
Viens jautājums šajā spiegu incidentā gan vēl paliek neatbildēts. Priekš divpusējām attiecībām slepeno aģentu atklāšanai nekad nav īpaši labs laiks. Tomēr izvēloties publiskot savus atklājumus dažas dienas pēc patiešām veiksmīgas Medevedeva vizītes, liek uzdot jautājumu par to kam īsti tas bija izdevīgi. Obama pats ir ieguldījis pārāk daudz sava politiskā kapitāla attiecību normalizēšanā, lai to pazaudētu dažu spiegu dēļ. Zinot to, ka FBI izmeklēšana ilga jau labu laiku un krievu aģenti neradīja nacionālā mēroga draudus, grūti izprast kāpēc tieši tagad. Laikam jau gan tas nebūtu pienācīgs spiegu stāsts, ja visas atbildes būtu zināmas.