Raksts

Nesamērīgi tēriņi kampaņai = nesamērīga naudas ietekme uz politiku


Datums:
03. februāris, 2003


Diena, 03.02.2003.

Astotās Saeimas vēlēšanas pierādīja, ka politisko partiju priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu straujo pieaugumu nebūs iespējams ierobežot, kamēr politiskās partijas savai priekšvēlēšanu kampaņai varēs tērēt tik daudz, cik tās vēlas un var iegūt no sponsoriem.

Tas nozīmē, ka politisko partiju atkarība no sponsoriem drīzumā nemazināsies, ja netiks noteikti stingri ierobežojumi tam, cik politiskās partijas drīkst iztērēt, un ja netiks panākts, ka partiju iesniegtās deklarācijas nav tikai daiļliteratūra, bet gan svarīgs instruments korupcijas apkarotāju — Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rokās.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!