Raksts

Nenopērkama gudrība


Datums:
11. aprīlis, 2011


Autori

Gunta Leona


Man patīk jauniešu teiktais, ka šodien visu var nopirkt par naudu, tikai laiku nevar nopirkt. Gudrība ir pie tā visa vai laika?

Gan jau atkal dabūšu pa galvu ( fiziski neviens nevar man iesist, morāli citam vajag vienu reizi, lai liktos mierā, man kādu 101 reizi), tādi tie latvieši ir – ka tik citu apriet. Komentāros tā vien strāvo rakstītāju plašais zināšanu līmenis, ka jābrīnās, kāpēc gan komentu rakstītāji nav to 100 gudro galvu vidū, kuras pieļauj vienu kļūdu pēc otras.

Nespēj tā tautas daļa, kas vēl palikusi Latvijā, bez politiskā cirka iztikt. Kā citādi, lai dēvē to, kas notiek katru dienu. Pavasara vējš un slapjums drīz beigies, bet politikāņu izdarībām nav redzams ne gals, ne mala. Tās viņu izdarības gan ietekmē visu ikdienu, lai kā mēģinātu skatīties tik uz to smieklīgo daļu.

Geitu te netrūkst. Kampargeitai drīz pienāks gals. To, kas un kā patiesībā noticis, atklāsies pēc daudziem gadiem ( labā gadījumā). Ja gudrība būtu apmeklējusi ministru, viņam nevajadzētu taisnoties, mums runāt, gudriem komentājiem komentēt… un visiem kopā smieties (ja tas nebūtu tik bēdīgi).

Latviešu valoda. Kultūras ministre norāda, ka pārmaiņas izglītības lietās nevar risināt ar referenduma palīdzību. Nevar. Bet ja 20 gados nekādā citā ceļā valodas jautājums nav atrisināts, tad jāgaida vēl 20 gadi? Kurā valstī ir valsts skolas nevalsts valodā? Var jau teikt, ka politiķi, domājot par savu labumu, izaicinājuši nelatviešus “uz cīņu”, jo nelatvieši tak cīnīsies par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

Cīnās, cīnās. Visu laiku tik cīnās. Par ko? Pret ko, zinām – pret Daugavpils HES, pret būšanu PSRS, pret krievvalodību, pret… Bet par ko? Atceros, pirms vairākiem gadiem cīnījās par iestāšanos ES un NATO. Tas arī bija valsts mērķis. Kāds šodien ir valsts mērķis? Gudrības nav, lai saprastu vai lai noformulētu valsts mērķi? Bez mērķa var eksistēt, pastāvēt, būt?

Ā, nu tagad sākuši arī politikāņi domāt, ka jācīnās pret anonīmu komentētaju aizskārumiem internetā, ka jāvairo valsts demogrāfiskā situācija uz labo pusi. Bet tie ir tādi sīki, īslaicīgi mērķl. Liela mērķa nav? Tas gudri paslēpts? Visiem nav lemts ieraudzīt? Gudrības maz.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!