Raksts

Naivums, muļķīgi sapņi un melošana zem sarkanās mices, kā arī zaļi zemnieciski nedarbi


Datums:
09. septembris, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Nu nevar un nevar rimties pensionārs un seksa speciālists Pujats. Šodien ar viņu ir intervija laikrakstā Diena, kurā viņš izrāda kārtējo naivitāti ("Kurš tad ir bez grēka? Kaut gan nevaru nosaukt nevienu konkrētu, ko būtu darījis Šlesers vai Šķēle.

Dzirdu ka viņus lamā, bet nezinu par kādu konkrētu afēru” — acīmredzot cienīgtēvam nekas nav zināms par digitālās TV afēru, par Jūrmalgeitu, par “šofera dēliem”…), kārtējos sapņus par nerealizējamu kārtību (“Bet vajag taču vienreiz pateikt, ka sekss ir rezervēts precētiem. Pārējiem — pilnīgi nē”), kā arī atklātus melus (attiecībā uz katoļu priesteriem, kuriem rokas atradušās ne tur: “Tiklīdz kāds tiek pieķerts, tā tiek no pienākumiem padzīts vispār” — neticu, ka Pujats, kurš jau sen skaitās kardināla kārtā, neko nav dzirdējis par tiem ļoti, ļoti daudzajiem gadījumiem, kuros rokas palaiduši priesteri vienkārši tikuši pārcelti no vienas vietas uz citu un atkal uz citu un atkal uz citu).

Naivums, muļķīgi sapņi un atklāta melošana acīmredzot neskaitās tajos “grēkos,” kurus melnsvārcis intervijā piesauc vēl un vēl. Galvenais intervijas temats ir vēl cita lieta, kurā Pujats negrib rimties par spīti tam, ka tajā viņš ir konkrēti Latvijas iedzīvotāju mazākumā — uzspiesta Bībeles mācīšana visiem Latvijas skolēniem, grib viņi to vai ne, kristieši viņi vai ne. Cilvēks visu ir izdomājis: Saturu izstrādās baznīcas. Par skolotājiem kļūs “priesteri un garīdznieki” (acīmredzot cilvēks arī nav pamanījis, ka mūsu valstī kurš katrs par skolotāju nevar kļūt — aizmidzis bija toreiz, kad liels bars mīļu bērnudārzu audzinātāju tika padzītas tāpēc, ka nebija attiecīgais diploms no universitātes?). Vecākiem vispār procesā nebūs nekādas lomas (“Vecāki nav spējīgi tikumiski audzināt bērnus, jo viņi paši nav tādi” — dabūjāt, vecāki?). Tas būšot ļoti nopietns process (“Vidusskolā jau nenodarbosies ar Bībeles stāstiņiem, tā būs Bībeles pētniecība” — labi jau būtu, ja skolēni uz brīvprātības pamata pētītu Bībeles centrālo vēsti par tuvākā mīlēšanu, bet arī to, piemēram, kāpēc mūsdienās cilvēki, arī kristieši, lielākoties ignorē ļoti daudzas no tām instrukcijām, piemēram, par sieviešu lomu pasaulē, kādas Bībelē ir atrodamas pietiekami konkrēti, bet diez vai tas ir tas, ka melnsvārcim ir padomā). Un, pats trakākais — ja politikāņi sasparosies un visiem Latvijas skolēniem uzspiedīs vienas reliģijas tekstu, tad “ar tādu labu darbu visi politiķi varētu izpirkt visus savus nedarbus.” Te nu gan cilvēkam ir sakāpis galvā. Latvijas Republikā piedošana par “nedarbiem” ir vēlētāju rokās. Tur nekas nav sakāms vienam cilvēkam, lai arī cik ļoti viņš sevi neuzskatītu par Dieva izvirzītu visu lietu noteicēju, piedevām diez vai mūsu politikāņiem kontā ir tik maz “nedarbu,” ka tos visus varētu izpirkt ar vienu balsojumu Saeimā. Pujata prātā varbūt. Citiem par to ir pietiekami labs iemesls šaubīties, un tas ir maigi teikts.

***

Un, starp citu, “nedarbu” skaitā ir iekļaujams lūk, kas: Šodien žurnālā Ir ir intervija ar zaļo zemnieku vadoni Brigmani, kurā viņam cita starpā tiek jautāts par partijas garo priekšvēlēšanu programmu. Vai tādas vispār nav, viņam tiek jautāts. Atbilde: “Mums ir. Es nepaņēmu līdzi, mēs to nepubliskojam, jo programmas publiskošana — tas arī ir ļoti slidens variants.” Vienu vārdu sakot, vēlētāji, Jums nav nekādu tiesību zināt, ko partija paredz darīt pēc vēlēšanām. Varbūt būsit padzirdējuši, ka tā solījusies nekavējoties izvākt Latvijas zaldātus no Afganistānas? Brigmanis: “Ja būs jautājums par Afganistānu – vai saglabāt karaspēku – mēs balsosim par.” Vārdu sakot, arī īsajā programmā ZZS ir fleitējusi, bet garo un izvērsto programmu mums neredzēt. Kaķis maisā, un arī tas ir maigi teikts.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!