Raksts

Minoritāšu identitātes trijstūris Latvijā


Datums:
13. septembris, 2004


Diena, 27.08.2004.

Latvijas etnisko minoritāšu identitāte šogad kļuvusi par spraigu politisku diskusiju objektu. To spilgti pierādīja arī Latvijas televīzijas 7.kanāla raidījums Process 31.jūlijā un 7.augustā, kur minoritāšu biedrību un apvienību pārstāvji nespēja rast kopsaucēju savas identitātes galveno iezīmju atklāsmē. Strīdu sevišķi risināja krievu kopienas pārstāvja žurnālista Igora Vatoļina proponētais priekšstats, ka etniskā identitāte esot zaudējusi noteicošo nozīmi, daudziem tā vairs neesot savas patības pamats, pārsvaru guvusi lingvistiskā identitāte, piederība krievu valodas lietotāju kopumam. Tādēļ arī Latvijas sabiedrība daloties latviešu un krievu kopienās.

Vēlos nomierināt mūsu lasītājus. “Divsadalīšanās” briesmas mums tomēr nedraud. Gan agrāk, gan pašreiz Latvijā ir dzīvīgas daudzas etniskās mazākumtautības, kuru identitātei gandrīz visos gadījumos joprojām ir vēsturiski tapušais etniskais pamats un kuras pašas izvēlas savu nacionālo un pilsonisko identitāti.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!