Raksts

Miljoni sadalīti vīzijām


Datums:
16. septembris, 2002


Autori

Jānis Krastiņš


"Diena", 13.09.2002.

Rīgas e-pārvaldes projekts atgādina auto, kura ceļa galamērķi nezina pat tā vadītājs

Mēs pārvietojamies ar ātrumu 60 kilometru stundā, tad paātrināsim līdz 100, bet pēc tam atkal nobremzēsim, — e-Rīgas projekta virzību nākamo trīs gadu laikā iztēlojas Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra (ITC) vadītājs Ēriks Zēģelis, vienlaikus atzīstot, ka ejamais ceļš pašlaik tikai ieskicēts, bet stabilu pieturas punktu pagaidām trūkst. Nav skaidrības, kurus pakalpojumus piedāvāt pirmos, kā arī nav sāktas domes darbinieku mācības, ko par lielāko trūkuma projekta realizācijā uzskata Dienas aptaujātie, ar tehnoloģijām saistīti cilvēki.

Nākamajos trīs gados e-Rīgas vajadzībām plānots tērēt 13,4 miljonus latu, stāsta Ē.Zēģelis. Tiem vēl nāksies pieskaitīt prāvu summu, ko ik gadu prasīs datortehnika — Ē.Zēģelis min apmēram divus miljonus latu, kā arī pēc trīs gadiem, kuru laikā plānots datorizēt visus RD pakalpojumus, sistēmas uzturēšanai ik gadu paredzēts atvēlēt vēl apmēram trīs miljonus latu. Līdz šim priekšdarbos tērētos līdzekļus dome nav apkopojusi.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!