Raksts

Mājās būt pēc jauka atvaļinājuma — arī jauki!


Datums:
30. decembris, 2008


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Esmu atgriezies no atpūtas Amerikas Savienotajās Valstīs.

Prieks bija liels, Ziemassvētkus pavadīt kopā ar ģimeni, kura kopš mana pēdējā Čikāgas apmeklējuma, ir pieaugusi par vienu vienību — jaunākās māsas Andārtes meita Līga nu ir četrus mēnešus veca un ir dzīvespriecīga un bieži vien smaidoša meitenīte. Izciemojos kārtīgi, paēdu vairākos restorānos, kuri Čikāgā ir, bet Latvijā nav. Tajā skaitā kafejnīcā “Louie’s”, kura atrodas netālu no māsas Žubītes mājas un piedāvā klasiskas amerikāņu brokastis — olas, bekonu, ceptus kartupeļus un grauzdētu maizi. Katru dienu tādas nevar ēst, bet reizēm tās ir oi, cik garšīgas! Apmeklēju arī jūras velšu restorānu “Red Lobster,” kur ar gardu muti notiesāju grilētu omāru, garneles un jūras ķemmites. Ņam! Svētvakaru nosvinējām pie māsas Katrīnas. Dīvainākie bija laika apstākļi. Pagājušajā pirmdienā temperatūra nokāpa līdz -25 grādiem, savukārt piektdien jau bija +15 grādu. Tādas svārstības Čikāgā nav ierastas, bet jāatzīst, ka tie +15 decembra beigās bija pavisam jauki, lai arī visu dienu lija kā pa Jāņiem. Savukārt nedēļas sākumā bija dziļš, dziļš sniegs, nācās pat nopirkt jaunus zābakus, lai pa to bristu, jo mājās atvaļinājuma laikā taču sēdēt negribas. Bet lielākais jaukums bija tas, ka pirms pāris nedēļām pavisam negaidīti uzpeldēja manu vecāku kāzu fotogrāfijas no 1959. gada augusta, kuras visus sekojošos gadus mums likās pazudušas, jo dienu pēc kāzām fotogrāfs sastrīdējās ar manu māti un tās viņai nedeva. Mamma un tēvs jau sen ir miruši, tāpēc tā bija īsta Dieva dāvana. Cik skaista mamma toreiz izskatījās, cik ļoti man viņas un tēva pietrūkst! Nu man mājās ir datora disks ar visiem attēliem. Prieks ir liels. Katrā ziņā tā bija ļoti jauka atpūta, nu esmu atkal mājās un gatavs ķerties pie darbiem un darbiņiem. Arī tas ir liels, liels prieks.

2008. gada pārskats lai pagaida, ar to tiksim galā rīt, gada pēdējā dienā. Pagaidām vien ceru, ka visiem lasītājiem bija ļoti gaiši Ziemassvētki.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!