Raksts

Lielvārdiešu forums 2002


Datums:
10. aprīlis, 2002


Autori

Brigita Baltača


Foto: Foto - A. Jansons © AFI

Forumā tika apspriestas daudzas idejas, taču ierobežotā laika dēļ tikai daļu bija iespējams izplānot konkrēti un detalizēti. Visas izvirzītās idejas ir apkopotas, tās gaidīs savus īstenotājus, un ideju apraksti būs publiski pieejami.

Lielvārdiešu forums ir aktīvu cilvēku brīvprātīgs pasākums, lai izvērtētu, kas mums jau ir, un ko vēlamies, dalītos idejās par Lielvārdes nākotni, izlemtu, kas nepieciešams Lielvārdei un tās iedzīvotājiem, vienotos par darbiem, kas uzlabotu dzīvi un vidi.

Pasākuma mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos vietējo problēmu risināšanā, sekmējot cilvēku un finanšu resursu lietderīgu izmantošanu, tādējādi attīstot sabiedrības filantropiju. Ar sabiedrības filantropiju saprot savu prasmju, laika, kā arī naudas ziedošanu vietējās sabiedrības dzīves pilnveidošanai atbilstoši sabiedrības locekļu vēlmēm.

Forumu organizēja rīcības komiteja, kurā pēc brīvprātības principiem apvienojās 16 cilvēki – uzņēmēji, skolotāji, pašvaldības darbinieki, ārsti un studenti. Lai konkretizētu Forumā apspriežamās tēmas, rīcības komiteja sadarbībā ar Lielvārdes skolēniem aptaujāja iedzīvotājus un, apkopojot viņu izteiktās idejas, formulēja Forumā apspriežamās tēmas. Iedzīvotāju aptaujas rezultāti parādīja, ka lielvārdieši savā pašvaldībā gribētu:

 • sakārtotu infrastruktūru;
 • lieliskas aktīvās atpūtas iespējas;
 • drošu dzīvi;
 • iespēju sameklēt darbu un veikt uzņēmējdarbību;
 • iegūt labu izglītību un baudīt kultūras dzīvi;
 • sakārtotus sociālos jautājumus;
 • dabai draudzīgu vidi;
 • attīstību, ko veicinātu sabiedrības un pārvaldes institūciju sadarbība.

Foruma laikā visiem dalībniekiem par kādu no šīm vēlmēm, strādājot darba grupās, bija iespēja izteikt savus vērtējumus, viedokļus un priekšlikumus. Darba gaitā tika apspriestas daudzas idejas. Tikai daļu no visām ierobežotā laika dēļ bija iespējams izplānot konkrēti un detalizēti. Katra grupa sava darba rezultātā piedāvāja kopējai izvērtēšanai trīs projektus. Visiem balsojot tika izvēlēti pieci, kurus tālāk konkretizēja vēlreiz strādājot atsevišķās darba grupās.

Galarezultātā, iedzīvotāji izvirzīja un atbalstīja tālākai realizācijai šādus projektus:

 • Ierīkot rotaļu laukumu un soliņus.
 • Organizēt Jauniešu forumu ar devīzi “Man patīk dzīvot Lielvārdē”.
 • Gājēju pārejas organizēšana pāri maģistrālei.
 • Veidot Lielvārdes jauniešu centru.
 • Ierīkot sociālo māju – “Dienas centru”.

Katram no šiem pieciem projektiem ir norādīts pilnvarotais pārstāvis/projekta vadītājs. Šie vadītāji tiks apmācīti projekta pieteikuma sagatavošanai, kas arī būs pamats lēmuma pieņemšanai par finansējuma piešķiršanu projekta realizēšanai.

Visas forumā izvirzītās idejas ir apkopotas un tiks saglabātas. Tās gaidīs savus īstenotājus un ideju apraksti būs publiski pieejami. Ar idejām tiks iepazīstināta arī darba grupa, kas Lielvārdes domes uzdevumā izstrādā Teritorijas attīstības plānu.

Pēdējos desmit gados pārmaiņas skārušas gandrīz katru ekonomikas, sociālās un politiskās dzīves sfēru. Šajā laikā mainās savstarpējās attiecības sabiedrībā, kā arī attiecības starp iedzīvotājiem un valsti, veidojas jauna pilsoniska kultūra. Sabiedrībai jāprot šīm pārmaiņām pielāgoties. Mēs meklējam jaunas iespējas problēmu risināšanai vietējā līmenī, kas būtu vērstas uz iedzīvotāju un organizāciju ciešāku sadarbību. Lielvārdiešu forums arī ir viens no mēģinājumiem veicināt iedzīvotāju pilsonisko iesaistīšanos politisku un ekonomisku lēmumu pieņemšanā. Iedzīvotāju atsaucība un ieinteresētība ir šī mēģinājuma veiksmes mērs.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!