Raksts

Latvijas, Lietuvas un Polijas nevalstisko organizāciju vēstule Eiropas Komisijas prezidentei Urzulai fon der Leienai un iekšlietu komisārei Ilvai Johansonei par situāciju uz Eiropas Savienības robežas ar Baltkrieviju


Datums:
11. oktobris, 2021


Vēstuli lejupielādēt var šeit.

Sešpadsmit Latvijas, Lietuvas un Polijas nevalstiskās organizācijas ir nosūtījušas vēstuli Eiropas Komisijas prezidentei Urzulai fon der Leienai un iekšlietu komisārei Ilvai Johansonei par situāciju uz ES (Latvijas, Lietuvas, Polijas) robežas ar Baltkrieviju. Organizācijas pauž bažas par uz robežas iesprūdušo migrantu stāvokli, kā arī norāda uz ES tiesību aktu pārkāpumiem patvēruma jomā, kas pašlaik liedz šiem cilvēkiem pieteikties patvērumam. Organizācijas aicina Eiropas Komisiju pārbaudīt, vai Latvijas, Lietuvas un Polijas īstenotie mēri uz šo valstu robežām ar Baltkrieviju atbilst ES tiesību aktiem, kā arī nodrošināt neatkarīgu novērotāju un humānās palīdzības sniedzēju klātbūtni robežzonā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!