Raksts

Latvijas Ārpolitikas institūta konference: Eiropas projektam – 60


Datums:
29. marts, 2017


Foto: europeancouncilpresident

Atzīmējot Romas līguma 60 gadadienu Latvijas Ārpolitikas institūts rīko augsta līmeņa starptautisko konferenci: Eiropas projektam - 60. Konference norisināsies 2017. gada 3. aprīlī laika posmā no plkst. 9.00 līdz 17.00 Latvijas Republikas Saeimas telpās, Jēkaba ielā 6/8.

Atzīmējot Romas līguma 60 gadadienu mēs atskatāmies uz Eiropas vēsturi, laiku kad tajā valdīja kari. Pateicoties 1957. gadā parakstītajam Romas līgumam, kurš stājās spēkā 1958. gadā tika dibināta Eiropas Ekonomiskā Kopiena (EEK) jeb kopējais tirgus, tika parakstīts Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgums (EURATOM), kas iezīmēja jauna integrācijas posma iestāšanos Eiropā. EEK dibināšanai bija vairāki mērķi: miera un stabilitātes nodrošināšana, ekonomiskās labklājības paaugstināšana, iekšējās drošības nodrošināšana, kā arī Eiropas starptautiskās lomas ietekmes palielināšana. Liberālās vērtības ir vērtības, kas valda Eiropas Savienībā, tās ir pakļautas iedzīvotāju vajadzībām un interesēm. Romas līgums kalpoja kā pamats mierpilna projekta attīstībai, Eiropas Savienībai kādu mēs to pazīstam šodien.

Miers, stabilitāte, un ilgtspējīga attīstība ES ietvaros nav pašsaprotama. Līdz ar to mums kā ES dalībvalstij ir svarīgi runāt un risināt šobrīd aktuālu jautājumu attīstību.

2017. gada 3. aprīlī jau no plkst. 9.00, kopā ar augsta līmeņa ekspertiem diskutēsim par tādiem sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem kā – Eiropas projekta perspektīvas, ES ekonomikas pārstartēšanas jautājumiem, ES transatlantiskajām un kaimiņattiecībām, tāpat arī runāsim par Eiropas Aizsardzības savienības izveides perspektīvām, drošības dimensiju Enerģētikas savienībā kā arī jaunatnes neatņemamo lomu ES.

Eiropas Savienība šodien ir kļuvusi par visu laiku veiksmīgāko miera uzturēšanas operāciju cilvēces vēsturē. Tai ir daudz veiksmes stāstu, bet šobrīd tā ir ļoti neviennozīmīgu un sarežģītu ceļu krustcelēs, tieši tāpēc LĀI kopā ar saviem atbalstītājiem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Republikas Saeimu laipni aicina būt par daļu no pasākuma kurā mēs veidosim ES tālākās attīstības scenārijus.

Plašāka pasākuma programma pieejama tiešsaistē: http://docdro.id/dK7qQ6u

Pasākums pieejams tikai reģistrētajiem viesiem: http://ejuz.lv/cks

Aicinām sekot līdzi konferencei arī tiešraidē (sākums 9.00):

1. zale

2. zale

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!