Raksts

Latvija strauji attīstīsies


Datums:
31. maijs, 2004


Autori

Evita Puriņa


[i]"Diena" 26.06.2004[/i][i]Eiropas Liberāli demokrātiskās reformistu partijas grupas prezidents Greiems Vatsons (Lielbritānija) Dienas korespondentei Briselē Evitai Puriņai[/i]

Eiropas Liberāli demokrātiskās reformistu partijas (ELDR) frakcija ir trešā lielākā Eiropas Parlamentā (EP). Līdz 1.maijam tajā strādāja ir 53 deputāti, pēc ES paplašināšanas — 67 cilvēki no 15 ES valstīm. No Latvijas partijām ar ELDR sadarbojas savienība Latvijas ceļš, kuras deputāti ievēlēšanas gadījumā Eiropas Parlamentā strādās ELDR politiskajā grupā.

Kā jūs raksturotu liberālo partiju spēku jaunajās dalībvalstīs?

Mūsu grupa ir priecīga, ka tādās valstīs kā Latvija, Lietuva un Igaunija mums ir stipri liberālo partiju kontakti. Es zinu, ka Latvijas ceļš tika sakauts un izdzīts no parlamenta pēc ļoti ilga un veiksmīga darba valdībā. Un ir iedrošinoši redzēt, ka šajā partijā joprojām ir ļoti daudz enerģijas. Mēs redzam, ka Jāņa Nagļa un viņu kolēģu vadībā ir bijusi skaidra stratēģija, pirmkārt, referendumam par iestāšanos ES, un, otrkārt, Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Es esmu diezgan pārliecināts, ka Latvijas ceļš arī atgūs vietu nacionālajā parlamentā.

Piemēram, Lietuvā mums ir pat trīs partijas, kas ir bijušas valdībā, Igaunijā mums ir gan Centra, gan Reformu partija. ES komisārs no Igaunijas ir liberālis. Ungārijā un Slovākijā mēs esam valdībā, Slovēnijā mēs esam valdības veidotāji. Mazāk stipri esam Kiprā un Maltā, un mums jākļūst stiprākiem Polijā, kas ir liela valsts.


ELDR mājas lapa


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!