Raksts

LATVIJA SALĪDZINĀJUMĀ AR CITĀM EIROPAS SAVIENĪBAS VALSTĪM: SVARĪGĀKIE RĀDĪTĀJI


Datums:
01. decembris, 2022


Domnīcas PROVIDUS apkopojums par svarīgākajiem EUROSTAT un EUROBAROMETER indikatoriem

Bukletā ir apkopoti svarīgākie rādītāji, kas ļauj salīdzināt Latviju ar citām Eiropas Savienības valstīm. Šie rādītāji ilustrē, kuros parametros Latvijā ir aizsteigusies priekšā Eiropas Savienības vidējiem rādītājiem un savām kaimiņvalstīm, kā arī kuros rādītājos tā joprojām atpaliek. Tie rādītāji, kur atpalicība ir īpaši dziļa vai kuri, mūsuprāt, būtu pelnījuši īpašu ievērību nākamajos četros gados ir izcelti ar izsaukuma zīmēm. Labākai pārskatāmībai rādītāji ir grupēti 11 kategorijās.


Vēršam uzmanību tam, ka ne visi rādītāji, īpaši par Latvijas budžeta tēriņiem, ir aktuāli 2022.gadā – apkopojumā atlasīti pašus jaunākos rādītājus no tiem, kur ir pieejami ticami salīdzinājumi ar citām Eiropas Savienības valstīm. Parasti tie attiecās uz 2020.-2021.gadu, bet dažkārt ir senāki.

 

 

BUKLETS SKATĀMS UN LEJUPIELĀDĒJAMS ŠEIT.

 Providus izsaka pateicību par palīdzību šī bukleta tapšanā Frīdriha Eberta fondam, Aktīvo Iedzīvotāju fondam, arī Providus praktikantei Martai Riekstiņai. Saeimas deputātiem novēlam vismaz dažos ar izsaukumu zīmi atzīmētajos rādītājos nākamo četru gadu laikā panākt būtisku progresu uz labi pusi!

 


 

 

Publikācija sagatavota ar Frīdriha Eberta Fonda (Friedrich-Ebert-Stiftung Baltic States) un Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstu. Par publikāciju atbild domnīca PROVIDUS. Publikācija “Latvija salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm: svarīgākie rādītāji” izstrādāta projekta “Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību” ietvaros.

 

Projekts “Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību” tiek īstenots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas fInsējumu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!