Raksts

Latviešiem pienākas


Datums:
22. augusts, 2001


Autori

Pēteris Bankovskis


Diena, 15.08.2001

Pienākas par to, ka, ziniet, septiņsimt gadu jūgs, ka neģēlīgā krievu okupācija, ka deportācijas, ka mums ir Dziesmu svētki utt.

Dienas 28.jūlija numurā ievietotais Evitas Prokopovas un Kristīnes Plamšes raksts “Latvieši nākotni ES redz drūmās krāsās”, kurā stāstīts par kādu pēc Eiropas Komisijas pasūtījuma veiktu pētījumu, nav pārsteidzošs. Pesimistiskus, turklāt ar graujoši agresīvām pieskaņām rotātus viedokļus mūslaiku Latvijā var sastapt ik uz soļa. Tomēr Dienai, kuru, gan ar iebildēm, tomēr sliecos uzskatīt par vienīgo nopietno avīzi starp jelkādā valodā un formātā Latvijā iznākošajiem laikrakstiem, kā liekas, būtu gluži vai pienākums iztirzāt šo latviešu pesimismu, atklāt tā cēloņus, analizēt saturu un prognozēt sekas.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!