Raksts

Laimes krekliņā dzimušais


Datums:
24. marts, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Virsrakstā minētais jēdziens laikam visvairāk mūsu valstī ir attiecināms uz mūsu tā dēvēto buldozeru. Cilvēks ar vidusskolas izglītību, kuram visā vārgi izglītotajā mūžā ir laimējies atkal un atkal un atkal atrasties pareizajā vietā un pareizajā brīdī. Pareizajā brīdī vidusskolas absolvents pazuda ārzemēs, pareizajā brīdī atkal atgriezās Latvijā, nu jau stāvus bagāts vidusskolas absolvents. Pareizajā brīdī nolēma, ka politikā var punktus iegūt, cilvēkiem stāstot, cik ļoti "kristīgs" cilvēks ir kļuvis (acīmredzot, Bībeli lasot nav cilvēks pamanījis tos pantiņus, kuros Jēzus stāsta, ka kārtīgs kristietis nekrāj mantu uz šīs grēcīgās pasaules, bet gan krāj gara mantu nākamajai pasaulei). Bet par visu vairāk viņam trāpījās piedzimt Padomju savienībā, no kuras iznirušajās valstīs slikti izglītotiem šeptmaņiem iespējams bija pilnīgi viss.

Laimējās, jo viņam gadījās iekļūt politiskā iekārtā, kurā godīgums un tiesiskums ir labākajā gadījumā abstrakti teorētiski jēdzieni. Laimējās, jo viņš varēja aktīvi piedalīties sarunās par kukuļdošanu Jūrmalas domē — un nekas viņam nenotika. Laimējās, jo viņš varēja amatos bāzt tikai un vienīgi “savējos”, tajā skaitā ar kvalifikāciju “tētiņš bija šoferis” — un nekas viņam nenotika. Laimējās, jo viņš varēja Valsts kontroli ignorēt un pasūtīt trīs mājas tālāk — un nekas viņam nenotika. Laimējās, jo viņš varēja gvelzt vienu lietu pēc otras, kura nopietnā valstī viņu diskvalificētu no jebkādas tālās lomas politikā (“Mums ir jācīnās ar visiem līdzekļiem (..) pret tiem muļķiem un stulbeņiem no vides, kuri grib aizsargāt kādus tur putniņus, kuru mums tāpat ir bezjēgā”, nemaz nerunājot par leģendāro interviju žurnālā Rīgas Laiks) — un viņam nekas nenotika. Laimējās, jo Latvijā vēlētājs solījumiem pakaļ neskatās, un tas, ka 50 tūkstošu darba vietu vietā ir radīta … viena, tas netraucē bramanīgi lielīties, ka nākamais solis būs premjerministra amats. Un arī tagad ir laimējies, jo ir patrāpījies parādīties vietā, kur viņš visu Latvijas valdību, visu Saeimu, visu politisko iekārtu, visu sabiedrību var vazāt aiz deguna pastāstīdams, ka par tālāko attieksmi pret valdību, Saeimu, politisko iekārtu un sabiedrību viņš atļausies domāt kaut kad pēc Lieldienām. Nav jau nekādas steigas. Valdībai nākamajās divās nedēļās droši vien nekā darāma nav. Pagaidīsim visi.

Laimes krekliņš. Viņam vien.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!