Raksts

Krievu identitātes problēma Latvijā


Datums:
02. jūlijs, 2003


Autori

Aldis Rozentāls


Diena, 28.06.2003.

Krievijā dzimis, Daugavpilī audzis, raksta autors tomēr izvēlējās identificēties ar Latviju

Cilvēks nedzīvo viens pats uz neapdzīvotas salas. Viņš dzīvo kopā ar citiem cilvēkiem un kopā ar viņiem veido sabiedrību. Būt kopā ar sev līdzīgiem ir viena no cilvēka pamatvajadzībām. Identitāte ir cieši saistīta ar šo vajadzību. Identitātei ir jābūt tādai, lai tā nodrošinātu komforta sajūtu gan pašam cilvēkam, gan sabiedrībai. Identificēšanās mēdz noritēt dažādi. Aldim Rozentālam kā etniskajam krievam, kurš ir izvēlējies identificēties ar latviešiem, ir savs sakāmais šajā jautājumā

Cilvēks nedzīvo viens pats uz neapdzīvotas salas. Viņš dzīvo kopā ar citiem cilvēkiem un kopā ar viņiem veido sabiedrību. Būt kopā ar sev līdzīgiem ir viena no cilvēka pamatvajadzībām. Identitāte ir cieši saistīta ar šo vajadzību. Cilvēks bez identitātes ir kā cilvēks bez jumta virs galvas. Taču caurs jumts arī neder dzīvošanai… Identitātei ir jābūt tādai, lai tā nodrošinātu komforta sajūtu gan pašam cilvēkam, gan sabiedrībai.

Identificēšanās process mēdz noritēt dažādi. Man kā etniskam krievam, kurš ir izvēlējies identificēties ar latviešiem, ir savs sakāmais šajā jautājumā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!